خیریه ها برای توانمندسازی زنان  چه می‌کنند؟(بخش اول)

خیریه ها برای توانمندسازی زنان چه می‌کنند؟(بخش اول)

امروزه خیریه ها در خدمت زنان در بسیاری از مسائل مشغول به فعالیت هستند – از خشونت خانگی، مراقبت از جانبازان، حقوق بشر و سرطان سینه گرفته تا استقلال اقتصادی، کنترل زایمان و پایین بودن دستمزد. سازمان‌هایی که یک تفاوت واقعی را ایجاد کنند در حال تغییر روزانه جهان هستند. پدید آمدن غیر انتفاعی‌ها و خیریه ها که به زنان کمک می‌کنند، برای ایجاد یک جهان که در آن برابری حاکم است بسیار مهم می‌باشد.

 

خیریه ها ی قوی، قدرتمند و صالح هستند که بازی را برای زنان تغییر می‌دهند. در اینجا ما برخی از خیریه ها و رهبران الهام بخش را معرفی می‌کنیم که زنان را قادر می سازند تا به پتانسیل و توانایی حقیقی خود دست یابند.

 

She Should Run

همیشه تعجب می‌کنید که چرا زنان در دولت آمریکا به طور برابر با مردان کارها را اداره نمی‌کنند؟ خیریه She should run “یک شبکه ملی است که فرهنگ را تغییر می‌دهد تا الهام‌بخش تعداد بیشتری از زنان و دختران برای اداره کردن امور شود.” این سازمان بیش از 100 هزار زن را در همه‌ی حوزه‌های زندگی تشویق می‌کند تا اداره دولتی را تحت نظر داشته باشند. با متصل کردن زنان به منابع، جامعه و نقش‌های رهبری، She should run به تغییر چهره خدمات عمومی کمک کرده است.

 

Girls not Brides

ازدواج کودکان در ایالات متحده، همیشه مسئله ای نیست که در جامعه با آن رو‌به‌رو باشند. اما این مسئله‌ای است که دختران جوان در آفریقا، آسیا، خاورمیانه، اروپا و آمریکا با آن روبرو هستند. Girls not Brides یک مشارکت جهانی شامل بیش از 650 سازمان جامعه مدنی از بیش از 85 کشور است که متعهد به پایان دادن به ازدواج کودکان و دادن فرصت به دختران برای شکوفایی استعدادهایشان هستند. آن‌ها بر روی افزایش آگاهی از تاثیرات مخرب ازدواج در کودکی با تشویق و ایجاد بحث‌های باز، فراگیر و آگاهانه در سطح جامعه، محلی، ملی و بین‌المللی تمرکز می‌کنند.

 

Shepard’s Hands

خیریه ها ی محلی می‌توانند تفاوت‌های چشم‌گیری را در زندگی بسیاری از افراد داشته باشند. Phyllis Abbot از Shepard’s Hands اعلام کرد که مراکز مراقبت از زنان آسیب‌دیده و جانباز در کل کشور بسیار کم است و نیاز به بررسی دارد. او به دانشجوی آموزشی  در آموزش غیرانتفاعی “Power of Purpose” تبدیل شد و سپس خود خیریه‌ی غیرانتفاعیش را تاسیس کرد. علاوه بر مسکن، Shepard’s Hands اطمینان حاصل خواهد کرد که زنان به مراقبت‌های پزشکی و مشاوره، آموزش شغلی، کمک به مهارت‌های رایانه‌ای، برنامه‌ریزی مالی و کمک‌های دیگر دسترسی دارند.

اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه جهان را تغییر دهید و خیریه خود را راه‌اندازی کنید، بررسی آموزش آزاد در مورد چگونگی راه‌اندازی و رشد خیریه ها ی موفق را در این سایت بررسی کنید.

 

Girl’s on the Run

بزرگ شدن و رشد کردن سخت است! Girl’s on the Run این را می‌دانند و تلاش می‌کنند تا دختران جوان را قادر سازند که مسئولیت زندگی را فرا گیرند  و با تمام توان به شکوفایی استعدادِ آن‌ها بپردازند. آنچه در یک مدرسه آغاز شده بود، اکنون به بیش از 200 شورا در 50 ایالات متحده و کلمبیا تبدیل شده است.

مدیر عامل شرکت الیزابت کونز در سال 2002 برای این سازمان خیریه داوطلب شد درو مدت زمان ریاست او این خیریه رشد باور نکردنی داشت. امروزه Girl’s on the Run به بیش از 185000 دختر خدمات رسانده‌اند. کلاس ها دو بار در هفته برگزار می‌شوند و دختران را تشویق می‌کنند تا خود را از طریق جنبش و نهضت‌ها بیان کنند. در پایان هر فصل دختران 5K را اجرا می‌کنند که به آن‌ها و توانایی‌های آن‌ها اطمینان می‌دهد.

 

The Malala Found

صندوق مالالا از تغییرات منابع و سیاست در سطوح محلی، ملی و بین‌المللی حمایت می‌کند تا اطمینان حاصل شود تمام دختران 12 ساله مدرسه را کامل کنند. مالالا شخصا به یک نهضت جهانی تبدیل شد که میلیون‌ها دختر را  که به دلیل عوامل اجتماعی، اقتصادی، قانونی و سیاسی از تحصیلات رسمی محروم شده بودند، حمایت کرد. او یک مدافع سخنگو بود که توسط طالبان در سال 2012 مورد هدف قرار گرفت، او جان سالم به در برد و همچنان به حمایت از تحصیل ادامه داد. با سرمایه‌گذاری در آموزش زنان و تقویت صدای آنان، دختران در سراسر جهان به آزادی آموزش و پرورش دست خواهند یافت.

شما با جستجوی یکی از عبارات زیر به این صفحه دسترسی پیدا کرده‌اید. در صورتی که مطلب مورد نظرتان را پیدا نکردید، آن را در قسمت جستجو بررسی کنید.

خیریه ها ، فعالیت خیریه ها برای توانمندسازی زنان، خیریه she should run، خیریه girls not brides، خیریه shepard’s hands، خیریه girls on the run، خیریه the malala found، خیریه‌ها و امور خیرین، odvdi ih .

لغو پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد