خیریه ها برای توانمندسازی زنان  چه می‌کنند؟(بخش دوم)

خیریه ها برای توانمندسازی زنان چه می‌کنند؟(بخش دوم)

امروزه خیریه ها در خدمت زنان در بسیاری از مسائل مشغول به فعالیت هستند – از خشونت خانگی، مراقبت از جانبازان، حقوق بشر و سرطان سینه گرفته تا استقلال اقتصادی، کنترل زایمان و پایین بودن دستمزد. سازمان‌هایی که یک تفاوت واقعی را ایجاد کنند در حال تغییر روزانه جهان هستند. پدید آمدن غیر انتفاعی‌ها و خیریه ها که به زنان کمک می‌کنند، برای ایجاد یک جهان که در آن برابری حاکم است بسیار مهم می‌باشد.

خیریه ها ی قوی، قدرتمند و صالح هستند که بازی را برای زنان تغییر می‌دهند. در اینجا ما برخی از خیریه ها و رهبران الهام بخش را معرفی می‌کنیم که زنان را قادر می سازند تا به پتانسیل و توانایی حقیقی خود دست یابند.

 

Women in Defense

هدف WID تقویت نقش زنانِ مشغول به کار در صنعت دفاعی است. در یک حوزه تحت سلطه مردان، آن‌ها سازمانی برای زنان در زمینه‌ی امنیت ملی به منظور یادگیری، الهام بخشیدن و حمایت از یکدیگر هستند. آن‌ها همچنین رویدادهای شبکه‌ای جذابی را ایجاد می‌کنند که زنان را القا می‌کند تا رشد کنند و با حوزه‌های خود متصل شوند. Georgia Griffiths از سان دیه‌گو به سختی تلاش کرده است تا اولین جلسه سمپوزیوم آن‌ها به یک واقعیت تبدیل شود. درآمد حاصل از آن رویداد برای تأسیس بورس تحصیلی WID در سال 2009 با دانشگاه ایالتی سان دیه‌گو مورد استفاده قرار گرفت که اکنون ارزش آن 52،000 دلار است. Georgia به عنوان مدیر برای مدت شش سال به عنوان هیئت مدیره خدمت کرده و پایه‌ای برای برنامه بورس تحصیلی گذاشته است.

 

Women for Women International

پس از گذشت 20 سال تجربه  با زنان در کشورهای درگیر و آسیب دیده، رویکرد جامع برای توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی زنان حاشیه نشین رو به رشد است.

 Laurie Adams، رئیس فعلی، قبلا به عنوان رئیس هیئت مدیره موسسه «بنیاد دیگر آفریقای جنوبی» خدمت کرده است. در آنجا او پس از تأمین بودجه مورد نظر، یک مدل پایه اجتماعی را برای تثبیت بشردوستی محلی راه‌اندازی کرد. کار سخت و تعهد او به دلایلی است که زنان در سراسر جهان قادر به اعمال قدرت و عزم خود برای غلبه بر چالش‌های ناامید‌کننده هستند و WfWI می‌تواند به بیش از 447،000 زن خدمت کند.

 

Girls Who Code

براساس وب‌سایت آن‌ها، مشاغل مرتبط با فناوری سریع ترین رشد را در کشور دارند، اما هنوز دختران از این موضوع دور باقی مانده‌اند. در حالی که علاقه به دانش کامپیوتری در طول زمان زیادتر می‌شود، بزرگترین افت در بین سال‌های 13-17 اتفاق می‌افتد. Girls Who Code برای ایجاد انگیزه برای مشارکت در مشاغلی که در جهان به طور نمادین در حال رشد هستند و سرمایه‌گذاری روی مهارت‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کنند، تاسیس شد.

Reshma Saujani، بنیان‌گذار و مدیر عامل این سازمان، Girls Who Code را برای بستن شکاف جنسیتی در فناوری تاسیس کرد. او می‌خواست چهره آینده‌ی تکنولوژی یک زن باشد. برابری جنسیتی در زمینه‌های محاسباتی مهم است و به دلیل تلاش‌های Girls Who Code، دختران بیشتر با ابزارهایی که نیاز به نوآوری دارند و تغییر اجتماعی ایجاد می‌کنند، مجهز می‌شوند.

 

Every Mother Counts

303000 زن هر سال از عوارض حاملگی و زایمان می‌میرند. Every Mother Counts می‌خواهد این آمار را تغییر دهد. بنیانگذار این خیریه Christy Turlington  Burns است که در هنگام بارداری عارضه زایمان را متحمل شد و همین برای او در تهیه مستند “No woman,No cry” درباره چالش‌های سلامت مادران در سراسر جهان الهام بخش شد. در کنار این فیلم، آگاهی در مورد مسئله‌ای را ایجاد کرده است که نه تنها در خارج از کشور بلکه در ایالات متحده نیز شایع است.

 

Keep A Breast Foundation

Shaney Jo Darden از زمانی که برای دوستش تشخیص داده شد، متعد شد که آگاهی از سرطان سینه را بالا ببرد. (Keep A Breast  (KAB یک سازمان است که جوانان با سرطان سینه را آموزش می‌دهد و حمایت می‌کند. این سازمان برای رسیدن به مأموریت خود از طریق آموزش، آگاه‌سازی، هنر و عمل اقدام می‌کند. با استفاده از خلاقیت هنر پیشرو، آن‌ها راهی برای ارتباط فرهنگی با جوانان پیدا کرده‌اند که با استفاده از سینه‌های سفارشی ساخته شده ، به قطعات هنری، تعامل اجتماعی و اقدام معنی‌دار تبدیل شده‌اند.

این زنان و خیریه ها با در اختیار داشتن هزاران دختر در سراسر جهان، تاریخ را تغییر خواهند داد.

 


احتمالا شما با جستجوی یکی از عبارات زیر به این صفحه آمده‌اید. در صورتی که مطلب مورد نظرتان را نیافتید، آن را در قسمت جستجو بررسی کنید.

خیریه ها ، خیریه keep a breast foundation، خیریه every mother counts، خیریه girls who code، خیریه women for women international، خیریه women in defense، امور خیریه، odvdi ih .

 

لغو پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد