خیریه نیکوکاران شریف

بیشترین و کمترین کشور‌های سخاوتمند دنیا و سایت کمک به نیازمندان

بیشترین و کمترین کشور‌های سخاوتمند دنیا و سایت کمک به نیازمندان

میانمار (برمه) به عنوان بخشنده‌ترین کشور جهان نامگذاری شده است که به عنوان افتخاری در ایالات متحده و استرالیا به عنوان نماینده جهانی بنیاد کمک‌های خیریه در سال 2016 معرفی شده است. نقشه زیر نشان می‌دهد که چه کشورهایی در بالاترین رتبه‌بندی برای این موضوع قرار دارند و با رنگ‌های تیره‌تر نشان داده شده‌اند.

این شاخص به عنوان “مطالعه پیشرو در سطح جهانی” 140 کشور را به سه دسته تقسیم می‌کند: کمک به غریبه و بیگانگان، اهدا پول و زمان داوطلبانه. با توجه به تحقیقات، 91 درصد از ساکنان میانمار در سال گذشته برای خیریه پول پرداخت کرده‌اند، 62 درصد آن‌ها به یک غریبه کمک کرده‌اند و 55 درصد گفته‌اند که داوطلب شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: نمرات بالا احتمالا به دلیل بودائیان ترواادا است که توسط بخش بزرگی از جمعیت میانمار انجام می‌شود، که به موجب آن طرفداران برای حمایت از کسانی که شیوه زندگی مسیحی را به رسمیت می‌شناسند، عمل می‌کنند. این شیوه شناخته شده به عنوان “سانگا دانا” است.

بریتانیا و ایرلند هر دو در کشور 10 کشور برتر قرار دارند، 69 درصد از بریتانیایی‌ها کمک نقدی می‌کردند، 33 درصد با زمانِ خود کمک می‌کردند  و 61 درصد به غریبه کمک می‌کردند. به طور متوسط 1000 نفر در هر کشور برای تهیه گزارش مورد سوال قرار گرفتند.

 

20 کشور برترِ سخاوتمند و بخشنده در امور خیریه

 1. میانمار
 2. ایالات متحده
 3. استرالیا
 4. نیوزلند
 5. سریلانکا
 6. کانادا
 7. اندونزی
 8. انگلستان
 9. ایرلند
 10. امارات متحده عربی
 11. ازبکستان
 12. کنیا
 13. هلند
 14. نروژ
 15. ترکمنستان
 16. مالت
 17. ایسلند
 18. بوتان
 19. کویت
 20. دانمارک

 

علی‌رغم تاریخ پر از درگیری عراق، عراق نیز از رتبه‌ی بالایی برخوردار است. این کشور رتبه 31ام را داردو ولی در مجموع رتبه بندی شده برای جدول “کمک به  غریبه” در کشورهای جنگ‌زده، بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است.

یک خبرنگار گزارش می‌کند: «ما همچنان به بخشیدنِ هر آنچه در توانمان است، برای مردم نیازمند در سراسر جهان ادامه می‌دهیم.». عراق، برای دومین سال، به رغم جنگ داخلی مداوم در لیبی که از سال 2012 با این جنگ داخلی خونین روبرو شده بود، جایگاه شماره یک را برای «کمک به غریبه» به دست آورد.

به نظر می‌‍رسد که جوامع مدنی شکننده‌شان، همراه با بروز نیازهای بیشتری در میان جمعیت، مردم را تشویق می‌کنند که در مقابل ضرورت‌های دیگران پاسخگو باشند. “

 

10 کشور برتر و بخشنده برای کمک به غریبه

 1. عراق
 2. لیبی
 3. کویت
 4. سومالی
 5. امارات متحده‌ی عربی
 6. مالاوی
 7. بوتسوانا
 8. سیرا لئون
 9. ایالات متحده
 10. عربستان سعودی

در سوی دیگر این مقیاس، چین کشوری است که کمترین میزان بخشندگی را به خود اختصاص داده و تنها 6 درصد را برای خیریه، 4 درصد برای داوطلب شدن و 24 درصد برای کمک به غریبه کمک می‌کند. کشورهای اروپای شرقی نیز در این زمینه ضعیف هستند.

 

20 کشور که کمترین کمک‌ها و مشارکت را در امور خیریه دارند.

 1. چین
 2. فلسطین
 3. یمن
 4. یونان
 5. جمهوری دموکراتیک کنگو
 6. صربستان
 7. مجارستان
 8. مونتینگرو
 9. ماداگاسکار
 10. آذربایجان
 11. ارمنستان
 12. بلغارستان
 13. بوسنی و هرزگوین
 14. کرواسی
 15. روسیه
 16. اسلوواکی
 17. لیتوانی
 18. مراکش
 19. تونس
 20. جمهوری چک

 

سایر مطالب

خیریه ها برای توانمندسازی زنان چه می‌کنند؟(بخش اول)

خیریه ها برای توانمندسازی زنان چه می‌کنند؟(بخش دوم)

برای کمک به یتیمان ، حقایق و آمارها را بدانید.(بخش اول)

برای کمک به یتیمان ، حقایق و آمارها را بدانید.(بخش دوم)

شما با جستجوی یکی از عبارات زیر به این صفحه آمده‌اید. در صورتی که مطلب مورد نظرتان را نیافتید، می‌توانید در قسمت جستجو آن را بررسی کنید.

سایت کمک به نیازمندان و امور خیریه، سایت کمک به نیازمندان در ایالات متحده، سایت کمک به نیازمندان و بخشنده‌ترین کشورها در جهان، سایت کمک به نیازمندان در لیبی، سایت کمک به نیازمندان در جهان، سایت کمک به نیازمندان در بخشنده ترین کشورها، سایت کمک به نیازمندان در عراق، سایت کمک به نیازمندان در نقاط مختلف دنیا، shdj ;l; fi kdhclknhk .

 

نظر خودتان را ارسال کنید

 1. مرضیه شیرمردی گفت:

  باسلام دختری مجردم باپدرومادرم زندگی میکنم مادرم دیابت فشارخون چربی خون بالاداردوتیرویید وبیماری کلیوی دارد. پدرم نیزازکارافتاده است وضع مالی خیلی ضعیفی داریم توراخداکمکمان کنید🙏

 2. مرضیه شیرمردی گفت:

  باسلام دختری مجردم باپدرومادرم زندگی میکنم مادرم دیابت فشارخون چربی خون بالاداردوتیرویید وبیماری کلیوی دارد. پدرم نیزازکارافتاده است وضع مالی خیلی ضعیفی داریم توراخداکمکمان کنید🙏6037997524111128