خیریه نیکوکاران شریف
english

16 مرکز خیریه در حال مبارزه با بیماری کشنده‌ی ابولا(بخش اول)

16 مرکز خیریه در حال مبارزه با بیماری کشنده‌ی ابولا(بخش اول)

شاید اگر هر روز صبح از خواب بیدار شویم و خبر جدید و هولناکی درباره‌ی ابولا در گوشه‌ای دیگر از جهان بشنویم، کم‌کم رو به فراموشی قهرمانان در آفریقای جنوبی که با این بیماری مبارزه می‌کنند، برویم.

در این مطلب شما را با برخی از این مرکز خیریه ها که با شیوع ابولا در سراسر جهان به طور کامل و موثر برخورد کرده‌اند آشنا کنیم. آن‌ها مستحق پشتیبانی و توجه کامل ما هستند. اینجا با 8 مرکز خیریه آشنا خواهیم شد و در مطلب بعدی بقیه‌ی آن‌ها معرفی خواهند شد.

1- مرکز خیریه : Samaritan’s Purse

در آغاز ماه اکتبر، پزشکان و کارکنان Samaritan’s Pures  صد تن تجهیزات حفاظتی شامل تجهیزات ضروری مانند دستکش‌های پلاستیکی، ماسک‌های صورت و ضدعفونی‌کننده را برای ایجاد مراکز بهداشتی درمانی در لیبریا تحویل دادند. تلاش‌های پاکسازی این مرکز خیریه در سیرالئون و لیبریا جهت تلاش برای درمان و جلوگیری از گسترش ابولا ضروری است.

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: آن‌ها با آموزش کارکنان بهداشتی برای حمایت از جوامع محلی خود از طریق خدمات بهداشتی و پزشکی، سرعت انتقال ویروس ابولا را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، آن‌ها در حال ایجاد 15 مرکز مراقبت‌های محلی در سراسر مناطق روستایی در لیبریا برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی ایمن و با کیفیت هستند.

2- مرکز خیریه : Last Mile Health

مرکز خیریه Last Mile Health به شدت معتقد است که هیچ‌کس نباید از بین برود چون آن‌ها بیش از حد دور از یک پزشک متولد شده‌اند. تیم آن‌ها سخت تلاش می‌کند تا مراقبت‌های پزشکی و لوازم ضروری به جوامع روستایی در لیبریا را با استفاده از مدل نوآورانه Frontline Health Worker که خدمات مستقیم را در اختیار روستاییان قرار می‌دهد، برساند.

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: Health Last Mile معتقد است که تلاش‌ها و  واکنش نشان دادن نسبت به ابولا برای تقویت سیستم‌های بهداشتی لیبریا در برنامه‌ی بلندمدت این مرکز خیریه است. علاوه بر این، این مرکز خیریه در حال همکاری با Partners In Health برای ساخت اولین واحد درمان ابولا در شهرستان Grand Gedeh است که به عنوان مرکز مرجع منطقه‌ای برای جنوب‌شرقی خدمت خواهد کرد.

3- مرکز خیریه : Africare

در هفته گذشته، AfriCare تجهیزات بیمارستانی به ارزش 180،000 دلار را به بیمارستان‌های لیبریا که در مناطق پر خطر قرار داشتند، پرداخت کرده است. رهبران و تیم AfriCare امیدوارند که خدمات بهداشتی معمولی را که توسط شیوع ابولا متوقف شده است، بازگردانند. AfriCare از طریق دفتر خود در شهرستان بونگ، لیبریا، کار می‌کند و صدها هزار لیبریایی را با اطالاعات زندگی‌بخش نجات می‌دهد.

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: تیم AfriCare صدها انجمن خدماتِ بهداشتی درمانی را با برگه‌های ساده در مورد “بایدها و نبایدها” در درمان ابولا ایجاد کرده است. علاوه بر این، این مرکز خیریه به 100 هزار لیبرین رسیده است و به شدت تلاش می‌کند تا دسترسی به اطلاعات پیشگیری از ابولا و تغییر رفتار را در سراسر کشور افزایش دهد.

4- مرکز خیریه : Doctors Without Borders

Doctors Without Borders تلاش‌های درمانی را در مرکز حوادث بیماری سیرالئون از طریق یک مرکز درمان ابولا 64 تخته انجام می‌دهد. Doctors Without Borders در غرب آفریقا به یک مرکز درمان جامع محدود نشده‌اند و غالبا گسترده و ضروری هستند. رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، اوباما به خاطر “قهرمانی باور نکردنی” Doctors Without Borders به آن‌ها ادای احترام کرد. چرا که داوطلبان این مرکز خیریه به شدت در خطر بیمار شدن قرار دارند.

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: کارمندان Doctors Without Borders، 1،128 مورد ابولا را در مرکز مراقبت از ابولا ELWA 3 در مونروویا، لیبریا، مورد درمان قرار داده‌اند. این مرکز خیریه با استفاده از 270 نفر بین المللی و حدود 3000 نفر از کارکنان محلی فعالیت می‌کند. این سازمان 6 مرکز مدیریت ابولا را در اختیار دارد و 600 تخت درمان جداگانه را تأمین می‌کند.

5- مرکز خیریه : Project C.U.R.E

تیم قوی در پروژه C.U.R.E در سراسر ساعات کاری با شرکای پزشکی کار می‌کند تا میلیون‌ها دلار هزینه‌های پزشکی، از جمله 330،000 دستکش معاینه پزشکی که برای حفظ فرآیندهای درمان مناسب برای غرب آفریقا ضروری است، ارسال کند. Katie Mabardy، مدیر اجرایی پروژه C.U.R.E، در مورد واقعیت اصلی شیوع ابولا گفت: “هر چه زودتر ما قادر به پیشگیری از شیوع بیماری در آفریقا باشیم، این خطر کمتر برای ایالات متحده است.”

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: پروژه C.U.R.E. با شرکت‌های همکار پزشکی در ایالات متحده آمریکا برای تامین، بسته‌بندی و حمل میلیون‌ها دلار کالای پزشکی به لیبریا و سیرالئون، همکاری می‌کند. تیم آموزشی آن‌ها داوطلبان محلی و کارکنان بهداشتی در لیبریا و سیرالئون را در مورد استفاده مناسب از وسایل پزشکی آموزش می‌دهد.

6- مرکز خیریه : The Humanitarian OpenStreetMap Team

با استفاده از اینترنت به عنوان یک منبع بشردوستانه، داوطلبان جهانی برنامه OpenStreetMap نقشه‌های آنلاین و کاغذی و ابزارهای ناوبری برای حمایت از تلاش‌ها و کمک‌های بشردوستانه در زمین‌‎های سیرالئون و لیبریا را ایجاد می‌کنند. بر اساس وب سایت خود، فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایجاد بحران کنونی تفاوت زیادی را به وجود می آورد و تیم OpenStreetMap خدمات لازم را در موقعیت جغرافیایی و نقشه برداری ارائه داده است تا “اطلاعات را به دانش عملی تبدیل کند”. فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایجاد بحران کنونی تفاوت زیادی را به وجود می‌آورد و تیم OpenStreetMap خدمات لازم را در موقعیت جغرافیایی و نقشه‌برداری ارائه داده است تا “اطلاعات را به دانش عملی تبدیل کند”.

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: گروه OpenStreetMap از طریق نقشه‌برداری از شهرها و روستاها از تلاش‌های Doctors Without Borders، WHO و UNOCHA پشتیبانی می‌کند و همچنین از روستاها و مناطق مختلف نقشه‌های دیجیتال فراهم می‌کند. این تیم سازمان‌های کمک‌کننده را با نقشه‌برداری از بیش از 90،000 کیلومتر جاده، 650،000 ساختمان و 20،000 نام مکان در سیرالئون، گینه و لیبریا ارائه کرده است.

7- مرکز خیریه : ActionAid

تیم‌هایی از داوطلبان ActionAid در سیرالئون و لیبریا که از سال 1997 در منطقه فعالیت می‌کنند از ارتباطات مردمی و اجتماعی خود استفاده می‌کنند و به انتشار اطلاعات با ارزش‌های عمومی سلامت اعتماد دارند.

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: ActionAid در آگاه‌سازی در چهار ایالت لیبریا پیشرو است، جایی که داوطلبان، رهبران جامعه و کارکنان بهداشت محلی را برای انجام کمپین‌های درب به درب، آموزش می‌دهند. علاوه بر این، آنها برای کودکانی که مدارسشان به خاطر ابولا تعصیل شده است، امکانات آموزش و تحصیلات فراهم می‌کنند.

8- مرکز خیریه : UNICEF

یونیسف در آفریقای غربی فعالیت می‌کند و انواع خدمات ضروری را در زمینه تهیه و تحویل منابع فراهم می‌کند. موقعیت یونیسف در مبارزه با ابولا از طریق ارائه خدمات آب و فاضلاب به جوامع آسیب‌دیده و گسترش متخصصان متعهد در حوزه سلامت، ارتباطات و بهداشت در منطقه، بالاتر و بالاتر می‌رود.

این مرکز خیریه چگونه کمک می‌کند: یونیسف یک کتاب آموزش جدید روانشناختی برای معرفی افراد مبتلا به ابولا، در مورد حقیقت‌ها و خطرات ابولا، که برای حمایت از خانواده ها و جوامع مبارزه با ویروس ضروری می‌باشد، تهیه کرده است. تیم‌های مستقر یونیسف نیز با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت و درمان در کشورهای آفریقایی تحت تاثیر بیماری ابولا، مواد پیشگیرانه مانند صابون و دستکش را به کشورهای آسیب دیده ارائه می‌دهند.

سایر مطالب

۷ مرکز خیریه که به نیازمندان کمک می‌کنند.

کمک به کودکان کار وشکل‌های مدرن از کار کودکان(بخش اول)

شکلِ‌های مدرن و امروزی از کارِ کودکان و کمک به کودکان کار(بخش دوم)

شایع‌ترین سرطان‌ها را برای کمک به بچه های سرطانی بشناسید.

شما با جستجوی یکی از عبارات زیر به این صفحه آمده‌اید. در صورتی که مطلب مورد نظرتان را نیافتید، می‌توانید در قسمت جستجو آن را بررسی کنید.

کمک به مرکز خیریه، مرکز خیریه برای مبارزه با بیماری ابولا، ابولا، شیوع و درمان ابولا، آفریقا، بیماری ابولا در آفریقا، مرکز خیریه Samaritan’s Purse، سازمان Last Mile Health، مرکز  Africare، سازمان  Doctors Without Borders، مرکز  Project C.U.R.E، سازمان The Humanitarian OpenStreetMap Team، مرکز ActionAid، سازمان UNICEF، سازمان‌های جهانی برای کمک به درمان بیماری ابولا، lv;c odvdi .

نظر خودتان را ارسال کنید