خیریه نیکوکاران شریف
english

16 سازمان خیریه در حال مبارزه با بیماری کشنده‌ی ابولا(بخش دوم)

16 سازمان خیریه در حال مبارزه با بیماری کشنده‌ی ابولا(بخش دوم)

شاید اگر هر روز صبح از خواب بیدار شویم و خبر جدید و هولناکی درباره‌ی ابولا در گوشه‌ای دیگر از جهان بشنویم، کم‌کم رو به فراموشی قهرمانان در آفریقای جنوبی که با این بیماری مبارزه می‌کنند، برویم.

در این مطلب شما را با برخی از این مرکز خیریه ها که با شیوع ابولا در سراسر جهان به طور کامل و موثر برخورد کرده‌اند آشنا می‌کنیم. آن‌ها مستحق پشتیبانی و توجه کامل ما هستند. در مطلب قبلی با 8 سازمان خیریه آشنا شدیم و در این مطلب با 8 سازمان خیریه بعدی آشنا می‌شویم.

1- سازمان خیریه : American Red Cross

با استفاده از یک شبکه اختصاصی و صحیح از متخصصان بهداشت و داوطلبان، صلیب سرخ آمریکا پشتیبانی مالی و فنی همه‌جانبه را برای کشورهای غرب آفریقا تحت تاثیر ابولا ارائه می‌دهد. در ماه سپتامبر، صلیب سرخ اولین مرکز درمان ابولا در کنما، سیرالئون را باز کرد. از آنجاییکه آن‌ها بیش از 4،000 داوطلب برای کمک به اقدامات پیشگیرانه، ارائه خدمات روانی و اجتماعی و مدیریت پروسه دفن مستقر کرده‌اند، کار بسیار مهم حصول اطمینان از این است که ابولا گسترش نمی‌یابد.

این سازمان خیریه چگونه کمک می‌کند: صلیب سرخ روند97 درصد از اقدامات دفن در گینه را مدیریت می‌کند و یک عامل مهم در متوقف کردن ابولا است. با 5328 داوطلبِ آموزش دیده، صلیب سرخ آمریکا ارتشی از افراد مطلع و آماده را برای پیشگیری و درمان ابولا در اختیار دارد.

2- سازمان خیریه : Map International

MAP International مأموریت خود را مراقبت‌های بهداشتی در غرب آفریقا با ارائه تجهیزاتی که برای درمان موثر ابولا بدون خطر گسترش عفونت نیاز دارند، قرار داده است. 27،000 محافظ شخصی، 10 میلیون دلار دارو و لوازم اضافی، 113 بسته ماموریت پزشکی، همه به سوی گینه، سیرالئون و لیبریا برای مبارزه با شیوع ابولا حمل می‌شوند. در مبارزه با این بیماری عفونی ناخوشایند، MAP International اهمیت مهار کردن مواد را با استفاده مناسب از کالاهای پزشکی با کیفیت به خوبی تشخیص می‌دهد.

3- سازمان خیریه : Partners In Health

این سازمان خیریه با حمایت از همکاران خود در Last Mile Health (در لیبریا و اتحاد Wellbody در سیرالئون) با استخدام داوطلبان، پزشکان و پشتیبان تدارکاتی کار می‌کنند. آن‌ها شیوع ابولا را در غرب آفریقا به عنوان ” تعیین کننده چالش‌های بهداشت جهانی در زمان ما” تشخیص داده‌اند. این مساله باید توسط مشارکت‌های قوی که از امروز در برابر ابولا صورت می‌گیرد و سیستم‌های مراقبت بهداشتی قوی برای کشورهای آسیب دیده به جلو حرکت کند.

این سازمان خیریه چگونه کمک می‌کند: این سازمان خیریه به طور موثر 800 نفر از کارکنان بهداشتی جامعه را برای انجام اقدامات آموزشی و پیشگیری آماده می‌کند و همچنین در شناسایی موارد مشکوک کمک می‌کند. Partners In Health با همکاری همکاران خود در زمینه مراقبت‌های اولیه و مراقبت‌های کلی در 47 مرکز بهداشتی اولیه در سیرالئون و لیبریا نیز فعالیت می‌کنند.

4- سازمان خیریه : Caritas Internationalis

در ابتدای شیوع ابولا، تیم‌های کاریتاس داوطلبانِ خود را که در ابتدا در منطقه مبارزه با اچ آی وی مستقر بودند، برای از بین بردن ابولا متمرکز کردند. با استفاده از مگافون‌ها، صابون، سفید کننده‌ها و پوسترها، Caritas از ارتباطات موثر به عنوان یک سلاح در حال تغییر در برابر شیوع ابولا استفاده می‌کند. با همکاری با ایستگاه‌های رادیویی محلی و سازمان‌های بین‌المللی مانند یونیسف، قهرمانان کاریتاس، از تمام ابعاد در تلاشند به این بحران غلبه کنند.

این سازمان خیریه چگونه کمک می‌کند: کاریتاس در همکاری با برنامه غذای جهانی، با تأمین غذا برای افرادی که در فقر شدید زندگی می‌کنند، با بحران اقتصادی ابولا مقابله می‌کند. تلاش‌های کاریتاس در سیرالئون و لیبریا برای مراقبت از یتیمان بحران ابولا است.

5- سازمان خیریه : Catholic Relife Services

پاسخ CRS به شیوع ابولا بلافاصله و به سرعت بعد از خبر نخستین پرونده گزارش شده در گینه آغاز شد. از آن به بعد، کارکنان CRS کارشناسان پزشکی و داوطلبان، مشارکت قوی با دولت‌های سیرالئون ایجاد کرده‌اند. این سازمان خیریه فعالیت‌های آگاهی‌رسانی را با خدمت به تیم ارتباطات نیروی کار ملی ابولا در سیرالئون در سراسر کشور تشدید می‌کند. کار CRS بسیار دور از دسترس و ضروری بوده است.

این سازمان خیریه چگونه کمک می‌کند: CRS با شورای سلامت کاتولیک ملی لیبریا همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل شود که کارکنان بهداشت و درمان در 18 مرکز بهداشتی دسترسی به تجهیزات حفاظتی شخصی (PPE) دارند. CRS همچنین یک کمپین اطلاع‌رسانی ابولا را هدایت و پوسترها، آگهی‌ها، برگه‌های اطلاعاتی و سایر مواد در سراسر سیرالئون و لیبریا را توزیع می‌کند.

6- سازمان خیریه : Oxfam International

آکسفام بین‌المللی در 6 ناحیه در سیرالئون کار می‌کند و برنامه‌های پیشگیری در لیبریا و گینه را برای کاهش میزان آلودگی به کار می‌گیرد. دیوید مک دونالد، سرپرست منطقه‌ای آکسفام برای واکنش به ابولا، به طور مستقیم با انتقاد از بحران و مقیاس پاسخ آکسفام صحبت کرد و گفت: “در حال حاضر میزان آلودگی‌ها در حال افزایش است و ما هیچ گزینه ای نداریم جز اینکه سرعت کارمان را افزایش دهیم.” آکسفام این کار را انجام داده است و در هر زمان با تلاش‌های مشارکت اجتماعی خود برای بالا بردن آگاهی در میان افراد بی‌اطلاع متوقف نخواهند شد.

این سازمان خیریه چگونه کمک می‌کند: آکسفام بر تامین تجهیزات آب، تجهیزات بهداشتی و خدمات بهداشتی در مراکز مراقبت های اجتماعی در سیرالئون متمرکز است. آکسفام برنامه‌های رادیویی اطلاعاتی را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد چگونگی اجتناب از ابتلا به ابولا و آنچه که باید انجام شود اگر بیماری وارد جامعه شد، محدود نمی‌کند.

7- سازمان خیریه : Save The Children

در سراسر منطقه آفریقای غربی، 22.3 میلیون نفر در مناطقی زندگی می‌کنند که ابولا شایع شده است. یکی از اهداف اصلی این خیریه نجاتِ کودکانی است که در مناطقی که ابولا شیوع پیدا کرده است، زندگی می‌کنند. همچنین کودکان یتیمی که در این مناطق هستن، از دیگر نگرانی‌های این سازمان خیریه هستند. Save The Children با توجه به واحد خانواده ، لیبریان‌ها و سیرالئون‌ها را آموزش می‌دهد که چطور می‌توانند ریسک کمتری را برای ابتلا متحمل شوند. البته تاثیر این اپیدمی بهداشت جهانی بر زندگی کودکان است.

این سازمان خیریه چگونه کمک می‌کند: Save The Children حمایت‌های روحی اجتماعی برای بازماندگان و کمک به کمیته‌های رفاه کودکان در انتقال خدمات مناسب به فرزندان یتیم را ارائه می‌دهد. استراتژی یکپارچه‌ی Save The Children به تمرکز بر سلامت کودکان، حفاظت، آموزش و تغذیه واکنش نشان می‌دهد، چرا که برای محافظت از نسل بعدی سیرالئون‌ها و لیبریان‌ها ضروری است.

8- سازمان خیریه : International Rescue Committee

کمیته بین المللی نجات (IRC) به طور مداوم در حال مبارزه با گسترش شیوع ابولا است. تیم‌های داوطلب از IRC ابتکاراتی را به عنوان بخشی از یک استراتژی کلی که موجب صرفه‌جویی در زندگی و محدود کردن خطر برای افرادی است که در مناطق پر سرعت در لیبریا و سیرالئون زندگی می‌کنند، راه اندازی کرده‌اند

این سازمان خیریه چگونه کمک می‌کند: برنامه های IRC عبارتند از آموزش و تجهیز کارکنان بهداشت جامعه به وسایل مناسب، استفاده از یک سیستم هشدار “ابولا” برای جلوگیری از گسترش آن و ردیابی تماس برای محدود کردن دسترسی ویروس.  IRC در حال راه‌اندازی اولین مرکز درمان خود را در لیبریا است تا مراقبت‌های پزشکی را برای کسانی که مبتلا به ویروس ابولا هستند، ارائه دهد.

سایر مطالب

۱۶ مرکز خیریه در حال مبارزه با بیماری کشنده‌ی ابولا(بخش اول)

شایع‌ترین سرطان‌ها را برای کمک به بچه های سرطانی بشناسید.

جنسِ این نوع از کمک به موسسات خیریه پول نیست!

۷ مرکز خیریه که به نیازمندان کمک می‌کنند.

شما با جستجوی یکی از عبارات زیر به این صفحه آمده‌اید. در صورتی که مطلب مورد نظرتان را نیافتید، می‌توانید در قسمت جستجو آن را بررسی کنید.

سازمان خیریه، سازمان خیریه و کمک به درمان ابولا، سازمان خیریه American Red Cross، سازمان خیریه Map International، سازمان خیریه Partners In Health، سازمان خیریه Caritas Internationalis، سازمان خیریه Catholic Relife Services، سازمان خیریه Oxfam International، سازمان خیریه Save The Children، سازمان خیریه International Rescue Committee، shclhk odvdi.

نظر خودتان را ارسال کنید