خیریه نیکوکاران شریف
english

کمک به مرکز خیریه ، کمک به خودتان است.

کمک به مرکز خیریه ، کمک به خودتان است.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شدیدا احساس نیاز به یک خوشحالیِ عمیق کنید؟ شاید کارهای متفاوتی برای خود انجام دهید. اما آیا واقعا حس خوشحالی عمیق شما برطرف شده است؟ راه‌های بسیار زیادی برای برطرف کردن این حس وجود دارد، اما شاید باور نکنید، کمک به دیگران موثرترین روش است. این کار تاثیر کاملا مستقیم بر روی روح و روان شما خواهد داشت. این مساله حتی از نظر روان‌پزشکی هم مورد تایید قرار گرفته است. کمک به دیگران قالب‌های متفاوتی دارد. گاهی کمک به یک همکار است و گاهی کمک به مرکز خیریه. در مرکز خیریه کمکِ شما کاملا هدفمند و ضمانت شده است. شما قطعا شاهد آثار مثبت این کمک روی دیگران و خود خواهید بود.

کمک به مرکز خیریه علاوه بر برطرف کردن نیاز احساسی شما، قطعا باعث طول عمر شما خواهد شد. اما چگونه؟ در مرکز خیریه به طور طبیعی شما در یک مجموعه قرار خواهید گرفت و ارتباطاتِ زیادِ جدیدی شکل می‌گیرد. استمرار این ارتباطات و برقراری روابط سالم، مناسب و شادی‌بخش به طور ثابت شده، باعث افزایش طول عمر خواهد شد. شما همچنین نتایج این کار را بر روی سلامت روح و روان خود خواهید دید.

ما ده دلیل برای کمک کردن را به شما می‌گوییم. این دلایل را بخوانید و لذتِ تجربه‌ی خوشحالی و شادی عمیق را به خود و دیگران هدیه دهید. در این مطلب پنج دلیلِ اول به شما ارائه می‌شود:

با کمک کردن احساس وابستگی خواهید کرد.

زمانی که به مجموعه یا مرکز خیریه کمک کنید، به آن‌ها وابسته خواهید شد. این وابستگی به هیچ عنوان حس بدی نیست و ضمنا احساس خوشحالی شما را برطرف می‌کند. انسان ذاتا موجودی اجتماعی است. در اجتماع بودن و داشتن روابط اجتماعی یک نیاز برای سلامت روح و روان انسان است. زمانی که تصمیم می‌گیرید به یک مرکز خیریه کمک کنید، هم‌زمان تمامی موارد فوق برآورده می‌شوند. از طرفی ایجادِ یک وابستگی روحی و عاطفی سازنده، از طرف دیگر حضور در اجتماع و داشتن روابط اجتماعی. همه‌ این‌ها دست به دست هم می‌دهند تا شادی را در شما نهادینه کنند.

با کمک کردن توانایی‌های خود را ارتقا دهید.

زمانی که درگیر کمک کردن به دیگران می‌شوید، به طور طبیعی مهارت‌های جدیدی را می‌آموزید. علت این است که مشغول به انجام کاری می‌شوید که خواسته و نیازِ فردی دیگر است. این مساله علاوه بر اشتیاقی که در شما ایجاد می‌کند، توانایی‌های شما را به طرز محسوسی دستخوش تغییر می‌کند. زمانی که به یک مرکز خیریه کمک می‌کنید، توانایی‌های بسیار متفاوتی از شما به چالش کشیده می‌شود. حتی اگر در یک مهارت خوب باشید، قطعا شاهد پیشرفت‌های متفاوتی در توانایی‌های خود خواهید بود.

با کمک کردن قدردانی را فراموش نخواهید کرد.

زمانی که به دیگران کمک می‌کنید، درگیر مسائل و مشکلات آن‌ها خواهید شد. از نزدیک می‌بینید که آن‌ها چه سختی‌هایی را متحمل می‌شوند. گاها شاید چیزهایی که شاهد آن‌ها هستید، برای شما بسیار عادی و طبیعی باشند. دیدن و لمس کردن مشکلاتِ دیگران باعث می‌شود که از نعمت‌های خدا تشکر کنید و قدردان زندگی و نعمت‌هایش شوید. کمک کردن به مرکز خیریه باعث می‌شود این حس قدردانی در شما عمیقا تثبیت شود. در مرکز خیریه نوعِ خاصِ کمک‌ها بیشتر می‌تواند شما را در این مساله یاری کند.

با کمک کردن روابط فعلی تقویت و روابط جدید ایجاد می‌شوند.

بدون شک با کمک به دیگران روابط جدیدی برای شما شکل می‌گیرد. از طرفی شما برای برطرف کردن نیاز شادی و رضایت شخصی، تلاش در حفظ و بهبود این روابط دارید و از طرف دیگر استمرار شما برای حفظ روابط موجب تاثیرگذاری مستقیم و مثبت بر روابط فعلی شما خواهد شد. هم کسانی که مورد لطف شما واقع می‌شوند از رابطه با شما خشنودند و هم اطرافیانِ شما تحت تاثیرِ کاملا مساعدِ روحیه شما قرار می‌گیرند. مرکز خیریه نه تنها روابط جدیدی برای شما ایجاد می‌کند، بلکه دامنه این روابط را گسترش می‌دهد. شما طیِ این روابط با افراد، جنسیت‌ها، قومیت‌ها و رده‌های سنی متفاوت روابط جدیدی را پایه‌گذاری خواهید کرد.

کمک کردن تاثیر مستقیم در سلامتی شما دارد.

هرگز از تاثیر فزاینده‌ی کمک کردن بر سلامتی خود غافل نشوید. احساس شادی و شعفی که در شما ایجاد می‌شود از یک طرف، و طول عمری که به واسطه همین مساله برای شما پیش می‌آید از طرف دیگر، از تاثیرات مهم و غیرقابل انکارِ کمک کردن بر سلامتی شماست. مرکز خیریه محیطی را برای شما فراهم می‌کند که علاوه بر رسیدن به خواسته‌های روحیِ خود، شاهد و ناظر بهبودی جسمی و روانی خود و دیگران باشید. این مساله از نظر روانشناسی و روان‌پزشکی کاملا تایید شده است.

+ پنج دلیل دوم را در مطلب بعدی با شما در میان می‌گذاریم…

پیشنهاد

خیریه های تهران برای برگزاری یک رویداد موفق چه می‌کنند؟

بزرگترین فراخوانِ اجتماعی در رویدادهای صندوق خیریه

سایت کمک به نیازمندان در همه جای دنیا یک هدف دارد!

کمک به بچه های سرطانی

شما در جستجوی مطلب مرتبط با “مرکز خیریه” به این صفحه آمده‌اید. در صورت تمایل کلمات زیر را در قسمت جستجو، بررسی کنید.

کمک به مرکز خیریه، کمک به خودتان، خیرین چگونه به مرکز خیریه کمک می‌کنند، نیاز به خوشحالی، تاثیرات کمک به مرکز خیریه، سلامت جسم و روان شما با کمک به مرکز خیریه، دلایل کمک به مرکز خیریه، ایجاد حس وابستگی با کمک به مرکز خیریه، ارتقا سطح توانایی‌ها در مرکز خیریه، ایجاد حس قدردانی با کمک به مرکز خیریه، تقویت روابط فعلی، ایجاد روابط جدید با کمک به یک مرکز خیریه، چرا مرکز خیریه نیکوکاران شریف، تاثیر مستقیم کمک به مرکز خیریه در سلامتی، بهبود جسم و روح، مهارت‌های طبیعیِ قابل کسب در مرکز خیریه، شادی عمیق، برقراری روابط سالم، مرکز خیریه در تهران، مرکز خیریه در جهان، مرکز خیریه در زمینه‌های کاری مختلف، lv;c odvdi .