خیریه نیکوکاران شریف
english

خیریه های تهران یا هرجای دیگر را فراموش کنید!

خیریه های تهران یا هرجای دیگر را فراموش کنید!

تا به امروز درباره خیریه و سازمان های خیریه زیاد شنیده‌ایم. از راه‌های کمک به آن‌ها به صورت مادی و غیر مادی آگاه شده‌ایم.از رویدادها گرفته تا برنامه‌های خاص و ویژه در خیریه‌ها. اما اینبار می‌خواهیم نگاهی به درون خودمان بیندازیم. بیایید خیریه های تهران و یا هرجای دیگر و هرچه انجام می‌دهند را فراموش کنیم. شما حاضرید چه کاری انجام دهید؟؟؟

در جامعه‌ای به سر می‌بریم که مشکلات یکی از دیگری بزرگتر و دردناک‌تر هستند. از مشکلات برای کودکان گرفته تا مصائب و ناتوانی‌های بزرگسالان. در اینجا می‌خواهیم فقط 3 نمونه از مشکلات در رابطه با کودکان را بررسی کنیم و تنها از شما یک چیز می‌خواهیم! با خودتان فکر کنید که سهم شما در برطرف کردن این مشکلات چقدر می‌تواند باشد؟ اگر توانایی برطرف کردن مشکلاتی از این قبیل را دارید، تا کنون چه اقداماتی در این راستا انجام داده‌اید؟ چقدر این مسائل برای شما عادی شده است؟!؟ فقط به این‌ها فکر کنید و پاسخش را نیز به خودتان بدهید.

کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست:

کودکی را تصور کنید که به جای گذراندن دوران خوشِ کودکی‌اش با سایر کودکان و بهره‌مندی از ناز و نعمت پدرو مادر، در بدترین شرایط برای زنده ماندن تقلا می‌کند. بسیار هستند کودکانی که پدر یا مادر خود و یا هردو را ازدست داده و چاره‌ای جز بزرگ شدن در سنین بسیار پایین، ندارند. زمانی که کودکی یکی از والدینش را از دست می‌دهد، همان ضربه‌ی روحی که به او وارد می‌شود برای کشتن کودکِ درونش کافیست! چه برسد به این که به واسطه این مصیبت، مجبور به گذراندن زندگی به سخت‌ترین اشکال هم بشود. سوال این است: آیا کودک یتیم، بی‌سرپرست یا بدسرپرستی در اطراف خود می‌شناسید؟؟؟ آیا تا به کنون حالِ یتیمانه‌ی آن کودک را درک کرده‌اید؟!؟

کودکان کار:

تعداد کودکان کار در جامعه‌ی ما به حدی زیاد شده است که دیگر تبدیل به امری عادی از زندگی امروزی شده است. این کودکان هر کاری انجام می‌دهند: فروختن گل، خوراکی، لوازم مختلف، تن!!! شاید هیچ‌کس نتواند باور کند زندگی کودکانِ کار آنقدر برای آن‌ها ملالت‌آور است که دیگر کاری برای آن‌ها انجام نشدنی نیست! این کودکان فقط در خیابان‌ها نیستند! این کودکان در انبار ها، معادن، بنگاه‌ها و هرجایی که فکرش را بکنید کار می‌کنند. کارهایی که قطعا توسط قانون جهانی کار برای آن‌ها ممنوع است. سوال این است: آیا آمار تجاوز به کودکان کار را می‌دانید؟ برخورد شما با کودکان کار چیست؟

کودکان مبتلا به سرطان و بیماری‌های خاص:

آمارِ کودکانِ مبتلا به سرطان بسیار تکان‌دهنده است. گاهی تصور این خیلِ عظیم جمعیت از کودکان مبتلا به سرطان و بیماری‌های خاص دلهره آور نیز می‌باشد. به راستی چه بر سر کودکان کشورمان آمده است؟ چرا یک کودک به جای بازی کردن و بزرگ شدن باید روزهایش را به سخت‌ترین اشکال ممکن در بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت ویژه بگذراند؟ یک کودک 2 ساله حتی نمی‌داند مریضی و بیماری چیست! تنها چیزی که خوب آن را بلد است، درد است و درد است و درد است!!! سرطان‌هایی در کودکان شایع است که در بزرگسالان نیز دیده نشده‌اند و این بسیار ناراحت‌کننده است. مگر یک کودک از این زندگی چه می‌خواهد؟ اما سوال این است: چقدر با بیماری‌های کودکان آشنایی دارید؟ آیا کودک بیمار و نیازمندی را می‌شناسید که شاید کور سویِ امیدی به دستان شما داشته باشد؟

نوشتن از مصائب و  مشکلات کودکان در قالب کلمات نمی‌گنجد! قضیه بسیار فراتر از این چیزهاست. این فقط یک خود-یادآوری بود. گاهی نیاز است فقط برخی مسائل را با خود مرور کنیم! اینبار خیریه های تهران یا هرجای دیگری را کنار بگذارید. اینبار از شما دعوت می‌کنیم کمی به این مسائل فقط فکر کنید.

سایر مطالب

برای کمک به موسسات خیریه پول ندهید.

والدین برای کمک به بچه های سرطانی این موارد را باید بدانند!

برای کمک به بچه های سرطانی ۱۲ علامت هشداردهنده را بشناسید.

بیشترین و کمترین کشور‌های سخاوتمند دنیا و سایت کمک به نیازمندان

شما احتمالا با جستجوی یکی از عبارات زیر به این صفحه آمده‌اید. در صورتی که متن مورد نظرتان اینجا نیست، آن را در قسمت جستجو بررسی کنید.

خیریه های تهران ، خیریه های تهران و کمک به کودکان کار، خیریه های تهران و کمک به کودکان بی سرپرست، خیریه های تهران و کمک به کودکان بیمار، خیریه های تهران و کمک به بچه های سرطانی،;l; fi f]i ihd svxhkd .

نظر خودتان را ارسال کنید