خیریه نیکوکاران شریف
english

بزرگترین فراخوانِ اجتماعی در رویدادهای صندوق خیریه

بزرگترین فراخوانِ اجتماعی در رویدادهای صندوق خیریه

تا به امروز درباره‌ی صندوق خیریه زیاد شنیده‌اید. راه‌های کمک به صندوق خیریه هم، اصولا چیزی نیست که کم و بیش درباره آن ندانید! اما چیزی که شاید کمتر درباره آن شنیده باشید، رویدادهای خیریه است. رویدادها اصولا وقایعی هستند که به خاطرِ آن‌ها به صندوق خیریه، به یک دلیل مشخص، کمک می‌شود.

+++ پیشنهاد شریف: آنچه درباره‌ی خیریه ها نمی‌دانید.

هر سال رویدادهای متفاوتی در خیریه ‌ها به بهانه‌های متفاوت راه‌اندازی می‌شود. هدف هر رویداد کمک به یک قشر خاص می‌باشد که اولویتِ صندوق خیریه است. اما چیزی که در مورد این رویدادها متفاوت است، نحوه‌ی برگزاری آن‌هاست. این رویدادها عموما به نحوی اجرا می‌شوند که حس سرگرمی و رضایت‌بخشی برای شرکت کنندگان به همراه داشته باشد.

عموما در این رویدادها در قبال فعالیتی از سمتِ جامعه‌ی هدفِ رویداد، کمکی صورت می‌گیرد. به این معنی که برخلافِ همیشه که کمکی یک‌طرفه انجام می‌شود، این‌بار این کمک در ازای انجام و اجرای یک فعالیت است. نمونه‌های این رویدادها را شاید دیده باشیم. مثلا صندوق خیریه تصمیم می‌گیرد برای کمک به بچه‌های سرطانی، از توانایی‌های آنان استفاده کند. آن‌ها نقاشی می‌کنند و به فروش می‌گذارند. یا یک سرود یا نمایش دسته‌جمعی اجرا می‌کنند.

+++ پیشنهاد شریف: چگونه به کودکان سرطانی کمک کنیم؟

البته این فعالیت‌ها همیشه از سمتِ افراد جامعه‌ی هدفِ صندوق خیریه صورت نمی‌پذیرد. گاها افراد و گروه‌های دیگری این کار را به عهده می‌گیرند. مثلا یک گروه‌ موسیقی که برای جمع‌آوری کمک به بیماران دیابتی، کنسرت برگزار می‌کند. یا مادرانی که برای حمایت از فرزندان بی‌سرپرست، غذا و شیرینی‌های متفاوت درست کرده و به فروش می‌گذارند.

+++ پیشنهاد شریف: کمک به نیازمندان در سراسر دنیا یک هدف دارد!

در ایران این رویدادها عموما زمانِ مشخصی ندارند. در یک تاریخ که با مشورتِ صندوق خیریه تعیین می‌شود، یک رویداد برای برگزاری در دست بررسی قرار می‌گیرد. هدف رویداد هم بسیار وابسته به نیازِ صندوق خیریه و اهدافِ تعیین شده‌ی آن‌ها می‌باشد. البته برخی خیریه‌ها روزهای مشخصی در هر سال را به رویدادها اختصاص می‌دهند.

در برخی کشورهای خارجی رویدادها در تاریخ‌های مشخصی برگزار و سالانه تکرار می‎‌شوند. مانند جشنواره موسیقی oxjam که هرسال در ماه اکتبر برگزار می‌شود. هدف گروه‌های موسیقی شرکت‌کننده، مبارزه با فقر و گرسنگی جهانی است. رویدادِ خوابِ بیرون از خانه(Sleep Out)، هرسال در یکی از شب‌های ماه نوامبر در انگلیس برگزار می‌شود. هدف این صندوق خیریه، کمک به افراد بی‌خانمان و ایجاد حس همدردی و افزایش سطح آگاهی نسبت به آن‌ها می‌باشد.

+++ پیشنهاد شریف: سازمان های خیریه در ایران و جهان

فارغ از انواع رویدادها و نیاز‌های مختلف برای برگزاری آن‌ها، ذاتِ برگزاری این مراسمات بسیار مهم است. به خصوص رویدادهایی که در آن‌ها خودِ افرادِ جامعه‌ی هدف در صندوق خیریه، فعالیتی را انجام می‌دهند. مسئولیت اجتماعی افراد حکم می‌کند که نسبت به این رویدادها بی‌تفاوت و بی‌توجه نباشند. رویدادی که برای کودکان بی‌سرپرست برگزار می‌شود، امید فراوانی را در دل این کودکان می‌کارد. چه لذتی بالاتر از شکفتن این غنچه در دل آن‌هاست؟ همراه با بنیاد امور خیریه نیکوکاران شریف، شکفتن این غنچه‌ها را آسان‌تر کنید.

پیشنهاد

کمک به یتیمان ، بهترین نیکوکاری است!

خیریه های تهران برای برگزاری یک رویداد موفق چه می‌کنند؟

۱۰ صندوق خیریه برتر دنیا در زمینه‌های متفاوت

شما احتمالا با جستجوی کلمه “صندوق خیریه” به این مطلب دسترسی پیدا کرده‌اید. این مطلب می‌تواند مرتبط با عبارات زیر باشد.

رویدادهای مختلف در صندوق خیریه، نقش صندوق خیریه در یک رویداد، برگزاری رویداد موفق، صندوق خیریه، برنامه‌ریزی برای یک رویداد، رویداد موفق، صندوق خیریه برای برگزاری یک رویداد موفق چه می‌کند، اهداف رویدادها، اولویت صندوق خیریه، برگزاری نمایش برای یک صندوق خیریه، جامعه‌ی هدف صندوق خیریه، روزهای برگزاری یک رویداد، اهمیت برگزاری رویداد، جشنواره موسیقی oxjam، رویداد sleep out، صندوق خیریه نیکوکاران شریف، بزرگترین فراخوان اجتماعی، رویدادهای مهم، رویدادهای بزرگ، wkn,r odvdi .