خیریه نیکوکاران شریف
english

آیین اهدای جهیزیه بنیاد نیکوکاران شریف به ۵۰ زوج در آستانه ازدواج

آیین اهدای جهیزیه بنیاد نیکوکاران شریف به ۵۰ زوج در آستانه ازدواج

آیین اهدای جهیزیه به زوج های جوان در آستانه سالروز پیوند آسمانی حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) صبح ۴شنبه در بنیاد شریف تهران برگزار شد. در این مراسم ۵۰ جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به جوانان نیازمند اهدا شد.

۲۵ جهیزیه به نیازمندان در تهران و ۲۵ جهیزیه به نیازمندان ساکن شهرستان ها تعلق گرفت .

به گزارش روابط عمومی بنیاد شریف ، دکتر شیوا محمدی نیک ، مدیر عامل بنیاد امور خیریه نیکوکاران شریف در پاسخ به سوال خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا درباره سابقه این بنیاد و چگونگی جذب نیازمندان در این بنیاد می گوید : «این بنیاد از سال ۱۳۹۳ کارش را شروع کرده و زیر نظر پلیس امنیت کل کشور فعالیت می کند. نیازمندان را یا خودمان شناسایی می کنیم یا توسط حامیانی که که با بنیاد همکاری می کنند، به بنیاد معرفی می شود و یا از طریق تبلیغات بنیاد جذب می شوند. بعد از این که درخواست متقاضی ثبت شد، تیم بازرسی ما می رود و بررسی لازم را انجام می دهد تا واقعا فرد مقابل نیازمند باشد و شرایط لازم را داشته باشد .سپس تدارکات لازم برای تهیه جهیزیه انجام می شود و این جهیزیه ها به دست نیازمندان می رسد . کل اقلام به شکل اهدایی است و هیچ کدام از نیازمندان هیچ مبلغی پرداخت نخواهند کرد. »

محمدی نیک درباره توزیع جهیزیه ها به شکل نقدی و غیر نقدی می افزاید : «پنجاه جهیزیه ای که در نظر گرفته ایم،۲۵ عدد در تهران با وانت درب منزل نیازمندان برده می شود و ۲۵ متقاضی شهرستان از طریق واریز مبلغ معادل که بین دو نیم میلیون و سه میلیون تومان است ، این کمک صورت می گیرد . غیر از این ، کمک هزینه ازدواج هم داریم که بین ۵۰۰ تا یک میلیون در نظر گرفته می شود

طبیعی است که یکی از دغدغه های متقاضیان تهیه مسکن باشد . محمدی نیک در این باره می گوید : « چون اغلب به طبقه پایین شهر تعلق دارند ،اجاره خانه خیلی اندک می پردازند و معمولا از طریق همین مبالغی که کمک می شود ، تامین خواهد شد.»

رضا منصورنیا معاون ارتباطات بنیاد نیکوکاران شریف ، مهمترین تلاش بنیاد را کمک به استقلال نیازمندان عنوان می کند: « اغلب از یک تا چندین سال تحت پوشش ما هستند. نیت و نگاه ما این است که حداقل زمان ممکن این آدمها را به استقلال مالی برسانیم . بیشتر سعی می کنیم به آنها ماهیگیری یاد بدهیم تا اینکه ماهی به آنها هدیه دهیم. »

معاون ارتباطات بنیاد شریف درباره کمک بنیاد بعد از ازدواج به نیازمندان می گوید : اگر پتانسیل و توانایی لازم را داشته باشند با مددکاران صحبت می کنیم و وام های کارآفرینی به آنها تعلق می گیرد.

کمک به مرکز خیریه ، کمک به خودتان است.

۱۰ صندوق خیریه برتر دنیا در زمینه‌های متفاوت

با کمک کردن به صندوق خیریه به خودتان کمک کنید!

سایت کمک به نیازمندان در همه جای دنیا یک هدف دارد!

خیریه های تهران برای برگزاری یک رویداد موفق چه می‌کنند؟