خیریه نیکوکاران شریف

برای کمک به موسسات خیریه پول ندهید.

برای کمک به موسسات خیریه پول ندهید.

پول تنها چیزی نیست که برای کمک به موسسات خیریه می‌تواند استفاده شود. مردم همچنان به خیریه‌ها کمک مالی می‌کنند، یک نظرسنجی توسط Foresters نشان می‌دهد 90٪ از مردم  در سال 2011 ترجیح می‌دادند که به طور نقدی کمک کنند.‌ اما امروزه راه‌های کمک کردن بسیار متفاوت شده و دیگر مردم ترجیح می‌دهند کمک‌های غیرنقدی و معنوی خود را به نیازمندان هدیه دهند.

طی یک نظرسنجی چنین نتیجه گرفته شد که 57% از افراد تمایل دارند وسایل قدیمی خود را به برای کمک به موسسات خیریه اهدا کنند، در حالی که 43% تمایل داشتند که زمانِ خود را برای کمک در اختیار خیریه‌ها بگذارند. به طور کلی می‌توان گفت راه‌های بسیار متفاوت و متنوعی برای کمک به موسسات خیریه به صورت غیرنقدی وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم.

 

1- اهداء خون

بیشتر افراد بین سن 17 تا 65 سال توانایی اهداء خون دارند. به طور معمول برای آقایان 3 ماه یکبار و برای خانم‌ها 4 ماه یکبار توصیه شده است. تنها کاری که باید بکنید پیدا کردن چنین موسسه‌ای در نزدیکی محل زندگیتان است. البته تنها مساله‌ی زمان‌بر هم فقط همین مورد می‌تواند باش. وگرنه که خون دادن تنها 10 دقیقه از وقت شما را می‌گیرد.

اگر تمایل داشته باشید که وقت بیشتری را برای انجام این کار بگذارید و رگ‌های خوبی هم داشته باشید، می‌توانید پلاکت‌های خود را که مورد نیاز بیماران درگیر با شیمی‌درمانی و یا پیوند عضو هستند، و کسانی که از خونریزی‌های داخلی یا خونریزی‌های حیاتی در طول عمل جراحی رنج می‌برند، اهدا کنید. خون شما از طریق دستگاه جداسازی سلول فیلتر می‌شود تا پلاکت‌ها را برداشته و سپس به بدن شما برسد. این پروسه حدود 90 دقیقه طول می‌کشد و شما می‌توانید تا 15 بار در سال اهدا کنید.

 

2- اعضای بدنتان را اهدا کنید.

هیچ کسی بعد از مرگش به اعضای بدنش نیاز ندارد. تا کنون چیزی بیش از 39 درصد از ما، تمایل به اهدای اعضا بدن خود بعد از مرگ داریم. کارت اهدا عضوتان را همیشه در کیف پولتان به همراه داشته باشید و مطمئن شوید صمیمی‌ترین و عزیزترین نزدیکان شما از انگیزه‌ و هدف شما و اعضایی که مایل به اهدای آن‌ها هستید، مطلع هستند.

 

3- سگ‌هایی را به عنوان سگِ راهنما برای هدایت افراد کور پرورش و آموزش دهید.

هر سگ با یک داوطلب از شش سالگی تا 12 یا 14 ماهگی زندگی می‌کند. هدف این است که به یک سگ با رفتار خوب، دوستانه و پاسخگو که برای آموزش آماده است، تبدیل شود. داوطلب به او اطاعت‌های اولیه را آموزش می‌دهد – نشستن، توقف کردن، آمدن و راه رفتن بر روی یک خط – و سگ را به محیط‌های مختلف مانند مراکز شهر، خطوط و حمل‌و‌نقل عمومی عادت می‌دهد. تجهیزات اساسی و هزینه‌های غذا توسط موسسه خیریه تحت پوشش قرار می‌گیرند و سخت‌ترین قسمت بدون شک آموزش تخصصی سگ برای کار کردن و دریافت کردن از طریق دستش است.

 

4- کتاب‌هایی را برای افراد نابینا وکم‌بینا ضبط کنید.

این مورد برای بازیگران حرفه‌ای، شرکت‌های پخش‌کننده و دیگران است که در کار صوتی آموزش دیده‌اند. حتی افرادی که آموزشی ندیده‌اند اما از صدای دلنشینی برخوردار هستند نیز می‌توانند در این زمینه کمک خیر کنند. بسیاری از خیریه‌ها امکانات لازم برای انجام این کار را در اختیار شما می‌گذارند و شما می‌توانید در خانه این کمک به موسسات خیریه را انجام دهید.

 

5- به افراد سالخورده و مسن در کارهای باغبانی کمک کنید.

این مورد برای بازیگران حرفه‌ای، شرکت‌های پخش‌کننده و دیگران است که در کار صوتی آموزش دیده‌اند. حتی افرادی که آموزشی ندیده‌اند اما از صدای دلنشینی برخوردار هستند نیز می‌توانند در این زمینه کمک خیر کنند. بسیاری از خیریه‌ها امکانات لازم برای انجام این کار را در اختیار شما می‌گذارند و شما می‌توانید در خانه این کمک به موسسات خیریه را انجام دهید.

 

سایر مطالب

 

شایع‌ترین سرطان‌ها را برای کمک به بچه های سرطانی بشناسید.

والدین برای کمک به بچه های سرطانی این موارد را باید بدانند!

برای کمک به بچه های سرطانی ۱۲ علامت هشداردهنده را بشناسید.

بیشترین و کمترین کشور‌های سخاوتمند دنیا و سایت کمک به نیازمندان

 

شما با جستجوی یکی از عبارات زیر به این صفحه آمده‌اید. در صورتی که مطلب مورد نظرتان را نیافتید، می‌توانید در قسمت جستجو آن را بررسی کنید.

کمک به موسسات خیریه ، کمک به موسسات خیریه با اهدا خون، کمک به موسسات خیریه با اهدا اعضا بدن، کمک به موسسات خیریه با خواندن کتاب برای نابینایان، کمک به موسسات خیریه با کمک به سالمندان، کمک به موسسات خیریه با روش‌های غیر مادی، ;l; fi l,sshj odvdi .

نظر خودتان را ارسال کنید