خیریه نیکوکاران شریف
english

کمک به بچه های سرطانی

کمک به بچه های سرطانی

شاید امروز از شنیدن اینکه کودک دیگری مبتلا به سرطان شده است خیلی تعجب نکنیم و فقط ناراحت شویم. متاسفانه این بیماری جای خود را در میان تمام بیماری‌ها باز کرده و از آن دردناک تر جایگاهی است که میان بچه‌ها پیدا کرده است. امروزه بعد از سرطان خون، تومور مغزی رایج‌ترین سرطان در بچه‌ها می‌باشد.

 

برای کمک به بچه‌های سرطانی راه‌های بسیاری وجود دارد. اما قبل از هر چیز باید به خوبی احساس بچه‌ای که در این سنِ پایین درگیر این بیماری شده است را به خوبی درک کرد. احساسات و انگیزه‌های مثبتی که باید ایجاد شود، بزرگترین مصداق کمک به بچه‌های سرطانی خواهد بود. انگیزه‌هایی که گاها زمینه بهبودی سریع را فراهم می‌کند.

تصور کنید بچه‌ای از بازی روی تخت، دیدنِ هر روز دکتر و پرستار، سرم و آمپول های روزانه، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی و …خسته شده است. باید انگیزه و انرژی بسیار زیادی به او منتقل شود تا حاضر شود باز هم به این روند ادامه دهد. باز هم برای درد کشیدن آماده شود. کمک به بچه‌های سرطانی، تنها تقبل بخشی از هزینه‌های سرسام‌آور درمان آن‌ها نیست. بلکه ایجاد انگیزه‌های عاطفی و روحی، بزرگترین کمک به بچه‌های سرطانی خواهد بود.

یک گروه ناشناس از جوانان خیر برای کمک به بچه‌های سرطانی راه متفاوتی را پیش گرفته‌اند. آن‌ها سعی در برآورده کردن آرزوی بچه‌ها دارند. یکی از اعضای این گروه می‌گوید : “ما می‌خواهیم ثابت کنیم که به دنبال شهرت و ثروت نیستیم برای همین اسمی روی گروه‌مان نگذاشته‌ایم. برای ما فرهنگ‌سازیِ ایجاد انگیزه اهمیت دارد. چون بسیاری از مشکلات جامعه ما به خاطر نبود انگیزه کافی رفع و رجوع نمی‌شوند. ما می‌خواهیم برآورده کردن آرزوی دیگران به یک مسئولیت اجتماعی بدل شود و همه‌ باور داشته باشند که به‌جز خانواده و آشنایان در قبال سایر انسان‌ها مسئولیتی برعهده دارند و هرکس می‌تواند در حد توانش به دیگران کمک کند. مثلا این کمک به بچه‌های سرطانی و احساس مسئولیت کردن فقط در چارچوب ابعاد مالی نمی‌گنجد و مهرآفرینی و قدم برداشتن در راه بهبود حال دیگران هم در این مقوله می‌گنجد

روز یکشنبه اول مرداد اولین مرکز غیردولتی پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک افتتاح شد. این خبر بسیار نویدبخش است و نقطه عطف بزرگی برای کمک به بچه‌های سرطانی محسوب می‌شود. اکنون می‌توان محکم‌تر از قبل گفت که سن امید به زندگی در بچه‌های سرطانی رو به افزایش است. به امید روزی که هیچ کودکی در بستر بیماری نباشد و کمک به بچه‌های سرطانی از اهداف تمام خیریه‌ها حذف شود.

پیشنهاد

سازمان‌ خیریه در ایران و جهان

کمک به یتیمان ، بهترین نیکوکاری است!

خیریه ها