خیریه نیکوکاران شریف

پویش برکت | محرم امسال برای کوچ نشینان محروم سیستان و بلوچستان

هر کیسه آرد ۴۰ کیلویی

به نرخ یارانه ای

معادل ۴۵ هزار تومان

هر کیسه برنج ۱۰ کیلویی

به نرخ یارانه ای

معادل ۲۰۰ هزار تومان

معرفی پروژه

در این روزهای سخت که کرونا امان بسیاری از هموطنانمون را بریده ، بسیاری دیگر در جنوب شرق کشور سالهاست با بدیهی ترین مشکلات معیشتی برایی خانواده هاشان روبرو هستند و این یعنی ، از تامین اولین قوت غالب زندگی یعنی “نان” و “آب سالم” ناتوان هستند .

جدا از اینکه هنوز در بسیاری موارد ، مردم مظلوم سیستان و بلوچستان درگیر محرومیت های شدید هستند و گاه برای نخستین نیازهای اولیه درگیر چالش های عجیب می شوند، اما بحران آب و نان را می توان پایه ی نیازهای آنها دانست.

در کنار این مهم  برنج نیز از غذاهای اصلی مردم ایران است و هر کیسه آن تغذیه ی یک خانواده چهار نفره را به مدت یک ماه تامین می‌کند .

ما در برنامه ای مشخص از عید فطر بدین سو سعی کردیم تا نیاز آنها به تامین “نان” را در حد امکان و بصورت محدود در بخش های آهوران و بنت شهرستان نیک شهر در این استان را مدیریت و در مسیر رفع این مهم ، مسؤولانه ورود کنیم . مسیری که بی شک بدون حمایتهای یکایک شما خیرین عزیز میسر نبود.

از آن جاییکه ماه محرم امسال در تلاقی با فراگیری بیماری کرونا در است ، از این رو نسبت به ادای تعزیت آن امام شریف و همچنین رعایت مواردی که باعث جلوگیری از انتشار این بیماری می شود، نسبت به جان یکدیگر بیشتر مسئولیم .
هیئت‌ها و مردم عادی به منظور ادای نذوراتشان به علاوه‌ی برگزاری مراسم سوگواری با رعایت پروتکل های بهداشتی یا بصورت مجازی می‌تواند مردم را از تماس هرچه بیشتر و جلوگیری از ایجاد تجمعات فاصله دهند.

برنامه مشخص ما در موسسه خیریه نیکوکاران شریف این است که معادل ریالی نذورات ماه محرم را صرف تهیه آرد و برنج برای عشایر استان محروم سیستان و بلوچستان کنیم . به این منظور پویش “برکت” را برگزار کردیم تا عزاداران ونیکوکاران در این ماه پرشور با همراهی در این پویش به جای توزیع چای و نوشیدنی و یا توزیع غذای گرم در صف‌های شلوغ و پر خطر نذورات خود را به زیباترین شکل ممکن ادا کنند ؛ به شکل همیاری و یک کمک مؤثر به مردم سیستان و بلوچستان.با یاری شما نیکوکاران پویش برکت را استمرار خواهیم بخشید .

شماهم می توانید برای مشارکت در این پروژه از آن حمایت کنید

حمایت میکنم

سوابق و نمونه‌های پیشین امداد رسانی در سیستان و بلوچستان

حمایت میکنم