خیریه نیکوکاران شریف

خیریه ها

خیریه ها

امکان ندارد کسی خوب به اطرافش نگاه کند و نیاز مبرم به خیر و نیکی به دیگران را احساس نکند. بهانه‌­های زیادی به‌وجود آمده که بهتر است نام آن­ها را واقعیت گذاشت. واقعیت­‌های تلخی که دل هر انسانی را به درد خواهد آورد. از مصائب و مشکلات کودکان گرفته، تا سالمندانی که در اوج ناتوانی مشغول به سخت‌­ترین کارها می­شوند. کودکانی که هر روز با نگاه‌­های ملتمسانه، به ثانیه‌­های درگذرِ چراغ‌­های قرمز نگاه می‌­کنند و گویی فرصت زندگی را از دست می‌دهند. مادری که با ترس لیف­‌های دستبافش را کنار خیابان پهن می­‌کند و نگاهش تنها به انتهای خیابان است که مبادا مجبور شود بساطش را جمع کند. با وجود تمام این دردها، هنوز وجدان­‌های بیدار زیادی وجود دارند که حاضر هستند هرکار خیری بکنند تا دردی از کسی دوا شود. موسسات خیریه به طور رسمی و غیررسمی این مسئولیت را برعهده گرفته­‌اند. هر روز تعداد زیادی از افراد به صورت داوطلبانه به خیریه­ ها اضافه شده و خود را شریک کار خیر آن­ها می­‌کنند. خیریه­ ها راه­‌های بسیار زیادی را برای شرکت دادن دیگران در کارهای خیر در اختیارشان قرار می­‌دهند.

مساله اساسی که افراد باید به آن توجه کنند این است که باید به خیریه­ ها ی مطمئن و دارای مجوز رسمی کمک کنند. هر سازمان خیریه بعد از مراحل ثبت رسمی، یک شماره ثبت دریافت می‏‌کند که قابل پیگیری خواهد بود. متاسفانه امروزه کلاهبرداران زیادی با نام خیریه از نیت­‌های خیر مردم سوءاستفاده می­‌کنند.

نکته دیگری که خیرین و داوطلبان باید بدانند، دانستن اساس کار خیریه­ ها و روند کاری آن­ها است. هر خیریه در کنار کارهای عمومی­‌تری که همه خیریه­ ها انجام می­‌دهند، تمرکز اساسی بر روی برخی کارهای خاص دارد. در این صورت خیرین می‌­توانند در همان کار خیر مد نظر خود با خیریه­ ها همکاری کنند.

هر خیریه برای بقا به عوامل زیادی وابسته است. به جز تامین هزینه‌­های مالی که مهم‌­ترین مساله برای هر خیریه‌ای است، افراد داوطلب نقش بسیار مهمی در روند انجام کارها در خیریه­ ها ایفا می­‌کنند. از طرفی این افراد از سرمایه­‌های مهم هر خیریه هستند و از طرف دیگر فعالیت موقتی آن­ها همواره مسئولیت­‌هایی در خیریه را از پویایی خارج می­‌کند.

در دنیای امروز راه‌­های بسیار متفاوتی برای مشارکت در امور خیریه­ ها وجود دارد و خیریه­ ها برای معرفی خود به عموم مردم از راه­‌های بسیاری بهره می‌­برند. شبکه­‌های مجازی بسیار راحت­‌تر از گذشته اطلاعات خیریه ­ها را در اختیار همه قرار می­‌دهند و مردم به راحتی می­‌توانند با اندکی جستجو، به هرآنچه باید درباره یک خیریه بدانند، برسند.

بنیاد امور خیریه نیکوکاران شریف، هر نوع اطلاعاتی که یک خیر و داوطلب نیاز دارد تا از انتخاب درستش اطمینان حاصل کند را به صورت کاملا دقیق و صریح در اختیار آن­ها قرار می­‌دهد. امید است که دستان یاری­‌بخش شما لبخند پرمهری بر لبان نیازمندی بنشاند.

 

پیشنهاد

۱۰ صندوق خیریه برتر دنیا در زمینه‌های متفاوت

کمک به مرکز خیریه ، کمک به خودتان است.

سایت کمک به نیازمندان در همه جای دنیا یک هدف دارد!

سازمان‌ خیریه در ایران و جهان

احتمالا شما به دنبال جستجوی “خیریه ها” به این محتوا دسترسی پیدا کرده‌اید. عبارات زیر می‌توانند مرتبط با این محتوا باشند.

خیریه ها، خیریه ها در ایران، خیریه ها در جهان، اهداف خیریه ها، ماموریت خیریه ها، چشم‌انداز خیریه ها، تامین هزینه‌های خیریه ها، کمک به خیریه ها،خیریه ها ی تهران، نیکوکاری، نیاز به خیر و نیکی، نیازمندان، افراد ناتوان و کم‌توان، موسسه خیریه، مرکزهای مردم نهاد، سازمان‌های غیر دولتی، مجوز و تاییدیه برای خیریه، کمک مالی به خیریه ها، کمک غیرمالی به خیریه ها، مرکز خدمات به نیازمندان، odvdi ih .