خیریه نیکوکاران شریف

۱۰ صندوق خیریه برتر دنیا در زمینه‌های متفاوت

۱۰  صندوق خیریه برتر دنیا در زمینه‌های متفاوت

هرکسی مایل به شناختِ برترین صندوق خیریه جهان در زمینه‌های تحصیلات، قحطی، محیط زیست، رشد و توسعه مردمی، کودک و خانواده، حفاظت از حیوانات، سلامتی، آب و بهداشت آب، هنر و فرهنگ و کمک در فجایا و بلایا است. پس ما هم در معرفی این خیریه‌ها به شما کمک می‌کنیم.

۱-تحصیلات

صندوق خیریه Scholarship America

ماموریت: هدف این صندوق خیریه فراهم کردن بورس تحصیلی و رفاه اقتصادی برای تحصیل است. دانشجویان و گروه‌های کمکِ مردمی که در این صندوق عضو هستند، برنامه‌های کمکی خود را برپا می‌کنند. با توجه به اینکه بدهی‌های تحصیلی دانش‌آموزان و ترک تحصیل به شدت در حال افزایش است، این نوع کمک اکنون بیش از هر زمان دیگری حیاتی شده است.

این صندوق خیریه چه می‌کند: این صندوق یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان کمک هزینه‌های تحصیلی در آمریکا می‌باشد. این صندوق تا کنون ۲٫۹ میلیارد دلار به ۱٫۹ میلیون دانش‌آموز اختصاص داده و حدود ۹۷ درصد از کل بودجه‌اش  را صرف برنامه‌هایش کرده است. با حدودِ ۱۱۰۰ داوطلب فعال در زمینه‌های مختلف، این صندوق خیریه آماده حمایت از هر دانش‌آموز و دانشجوی نیازمند به کمک هزینه‌ی تحصیلی است.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای ۵۰ دلار کمکِ خیرین، هزینه‌ی یک سال رفت و آمد یک دانشجو با اتوبوس فراهم می‌شود و در این صورت دانشجو می‌تواند به دانشگاه برود.

۲-قحطی

صندوق خیریه Action Against Hunger

ماموریت: هدف این صندوق خیریه تغذیه‌ی کودکان در سراسر دنیا که سوءتغذیه دارند و کمک به انجمن‌ها برای تامین منابع غذایی‌شان است.

این صندوق خیریه چه می‌کند: خیریه  Action Against Hunger/ACF  International ماموریتش را با کمک‌رسانی به بیش از ۷میلیون نفر در ۴۰ کشور مخلتلف به طور سالانه تحقق می‌بخشد. رسیدگی به آسیب‌پذیرترین‌ها اولویت اول این صندوق است، بنابراین نجات دادن کودکان کوچک که در خطر مرگ قرار دارند، تمرکز اول و اصلی این خیریه است. این خیریه نرخ نجات ۹۰ درصدی در انجمن‌هایش دارد. ACF در کنیا به بیش از ۴۳۰۰۰ نفر آموزش داده که چگونه سبزیجاتی را بکارند و پرورش دهند که در زمان قحطی به درد آن‌ها بخورد.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای ۴۵ دلار کمکِ خیرین، غذای خاص با انرژی متراکم برای مدت ۴۵ روز برای یک کودک با سوءتغذیه فراهم می‌شود.

۳-محیط زیست

صندوق خیریه Conservation International

ماموریت: هدف این خیریه حفاظت از سلامت بشر با تضمین اقیانوس‌های سالم، آب پاک و آب‌وهوای پایدار است.

این صندوق خیریه چه می‌کند: با توجه به زمینه کاری این خیریه در ۴۰ کشور مختلف، این صندوق در حال مطالعه و بررسی تاثیرات اقتصاد و پیشرفت بشر بر زیستگاه‌های طبیعی مانند جنگل‌های بارانی گرمسیری، چمنزارها، حوزه‌های آبریز و دریاها است. بر اساس این تحلیل‌ها، این خیریه با گروه‌های مختلف محلی، ملی و بین‌المللی برای تاثیرات سیاسی و افزایش آکاهی همکاری می‌کند. برای مثال در برزیل محققین این خیریه توانستند ثابت کنند که مناطق حفاظت شده از دریا(و مناطق ممنوعه برای ماهی‌گیری) در آب‌های محلی برای زندگی دریایی و ماهی‌گیران و صنعت گردشگری بسیار سودمند است.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: هر ۱۵ دلار کمکِ خیرین، باعث محافظت از یک هکتار از جنگل‌های بارانی گرمسیری می‌شود.

۴-توسعه روستایی

صندوق خیریه GlobalGiving Foundation

ماموریت: هدف این خیریه متصل کردن خیرین به افرادی است که شدیدا نیازمند بهبود قابل توجهی هستند.

این صندوق خیریه چه می‌کند: این خیریه یک بازار آنلاینِ دقیق بررسی شده فراهم می‌کند که در آن گروه‌های کوچک می‌توانند برای اهداف خود درخواست کمک کنند. از درخواست لباس یا عروسک برای یک یتیم‌خانه در ژاپن گرفته تا ساخت یک سالن ورزشی در واشنگتن. رشد بسیار سریعِ این گروهِ ۹ ساله به این معناست که هر روز به تعداد بیشتری امداد رسانی می‌شود. در سال ۲۰۱۱ بیش از ۵۵ میلیون دلار به بیش از ۴۸۰۰ پروژه مردمی کمک شد. این تعداد ۲٫۵ برابر تعدادِ پروژه‌های سال قبل از آن بوده است.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای ۵۰ دلار کمکِ خیرین، به دو زن در نپال روش‌های کشاورزی متعادلی مانند استفاده بهنیه از دانه و کمپوست آموزش داده می‌شود.

۵-کودکان و خانواده

صندوق خیریه Save the Children

ماموریت: هدف این خیریه حذف وخیم‌ترین مشکلات- فقر، بلایا، بی‌سوادی و قحطی- که کودکان در سراسر دنیا با آن‌ها مواجه می‌شوند، است.

این صندوق خیریه چه می‌کند: تعداد بسیار کمی از مراکز غیردولتی در این زمینه جامع هستند. این خیریه با شکستن چرخه‌ی فقر از طریق ارسال مستقیم کمک‌های خود مانند غذا و دارو به کودکان فعالیت می‌کند. همچنین دسترسی به تحصیلات و ابزار اقتصادی برای خانواده‌ها فراهم می‌کند. طی یک سری تحقیقات جامع و وسیع مشخص شد که دانش‌آموزانی که در برنامه‌های آموزشی تیمی در موزامبیک شرکت کرده بودند، ۲۴درصد بیشتر از قبل متمایل به ادامه تحصیل بودند.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای ۷۰ دلار کمکِ خیرین، هزینه‌ی تحصیلی یک دختر در افغانستان تامین می‌شود. هزینه‌هایی مانند شهریه، یونیفرم، کتاب‌ها و … .

۶-حفاظت از حیوانات

صندوق خیریه Humane Society of the United States

ماموریت: حمایت از حیوانات و حفاظت از آنان در برابر ظلم

این صندوق خیریه چه می‌کند: این تعداد گیج کننده است اما ۷۶۰۰۰ حیوان در سال توسط این خیریه به بهبود وضعیت حیوانات و حمایت از آن‌ها رسیدگی کرده است. این نهاد بزرگترین مرکز حمایت از حیوانات در آمریکا است و خدمات بسیار زیادی مانند مراقبت‌های درمانی، کلینک‌های مراقبتی و … را ارائه می‌دهد. بعد از طوفان ایرنه در ۲۰۱۱، این نهاد پناه‌گاه‌های اورژانسی در کارولینای شمالی و ورمونت برای حمایت از حیوانات بی‌خانمان را ایجاد کرد.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای هر ۱۰۰دلار کمکِ خیرین، هزینه‌های درمانی کامل یک سگ یا گربه که مورد آزار قرار گرفته، تا زمان پذیرش تامین می‌شود.

۷-سلامت

صندوق خیریه (Partners in Health (PIH

ماموریت: فراهم کردن خدمات مراقبت سلامتی برای همه‌ی نیازمندان.

این صندوق خیریه چه می‌کند: این خیریه در بیش از ۱۰ کشور دنیا، مانند رواندا که اخیرا اولین مرکز سرطان در آن‌جا افتتاح شد، فعالیت دارد. البته بیشترین فعالیت این خیریه در هائیتی می‌باشد. در زلزله‌ی ویرانگر سال ۲۰۱۰ هزاران قربانی را تحت مداوا قرار داد. دکترهای این خیریه کمتر از یک سال بعد از زلزله، بیش از ۷۵۰۰۰ بیمار مبتلا به وبا را نیز درمان کردند. PIH اقدامات بسیار زیادی برای مقابله با بیماری سل انجام داده است. ده‌ها هزار بیمار در روسیه، قزاقستان، لسوتو، هائیتی و پرو تحت درمان قرار گرفته و مداوا شدند.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای هر ۱۲۰ دلار کمکِ خیرین یک نفر بیمارِ مبتلا به وبا در هائیتی تحت درمان قرار گرفته و درمان می‌شود.

 

۸-آب و بهداشت آب

صندوق خیریه Charity: Water

ماموریت: تضمینِ این که ۸۰۰ میلیون نفر در کشورهای در حال توسعه از آب تمیز، سالم و آشامیدنی استفاده کنند.

این صندوق خیریه چه می‌کند: در شعبه‌های تازه کار، ۱۰۰درصد کمک‌های مردمی صرف ایجاد پروژه‌های آبِ سالم می‌شود. در سایر شعبات، این صندوق از راهکارهای ساده و خلاقانه، مانند حذف آلاینده‌ها از چاه‌های آب با استفاده از فیلتر شن و ماسه، پشتیبانی می‌کند. نتایج بسیار حیرت برانگیز هستند: ۲۵۵نفر از ساکنین اُتکوو، یک روستا در کامبوج، دیگر بیش از این مجبور نیستند زمان و پول بسیار زیادی برای خرید زغال چوبی برای جوشاندن آب، صرف کنند. زیرا که این خیریخ در خانه ساکنین فیلتر آب قرار داد.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای هر ۶۴ دلار کمکِ خیرین، فیلتر برای آب و در نتیجه آب سالم برای یک خانواده در آسیای جنوب شرقی فراهم می‌شود.

 

۹-هنر و فرهنگ

صندوق خیریه Smithsonian Institution

ماموریت: هدف این خیریه حمایت و ایجاد آکاهی نسبت به میرات فرهنگی، تاریخی و علمی ملت‌ها و حمایت از تحقیقات پیشگام در این زمینه است.

این صندوقِ خیریه چه می‌کند: بله! این خیریه مکانی است که می‌توانید کودکان خود را به آن‌جا ببرید تا قورباغه کریمت، استخوان‌های تریکاراتوپس و هواپیمای برادران رایت را ببینند. اما این بزرگترین موزه‌ی دنیا و مجموعه‌ی تحقیقاتی، چیزی بیش از یک مجموعه از مصنوعات است. هر ساله این خیریه جشن فرهنگی برگزار می‌کند و نمایش‌های متفاوتی با موضوعات متفاوت فرهنگی به اجرا در می‌آورد. این موسسه که البته آژانس دولتی نیست، برنامه درسی آنلاین، فعالیت‌های کلاسی و سایر منابع تحصیلی را برای معلمان و دبیران قرار می‌دهد.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: کمک‌های خیرین باعث می‌شود که ورودی این مکانِ عظیم برای عموم رایگان باشد.

 

۱۰-کمک در فجایا

صندوق خیریه Direct Relief International ­

ماموریت: فراهم کردن کمک‌های پزشکی و درمانی به قربانیان فقر، بلایای طبیعی و آشوب اجتماعی از اهداف این خیریه می‌باشد.

این صندوقِ خیریه چه می‌کند: در ۷۰ کشور مختلف این موسسه با همکاری همکاران محلی تلاش می‌کند تا این مراکز از کمک‌های درمانی و مراقبتی بهره‌مند شوند. برای مثال این گروه امسال، که ۹۹ درصد بودجه‌ی خود را صرفِ کمک‌های درمانی می‌کنند، قربانیان طوفان دافنه در فیجی را تا زمان برقراری مجدد مراکز تامین سلامت، درمان کردند. این خیریه همچنین تلاش کرده است تا با توزیع سریع تست HIV/AIDS، که نتیجه‌اش در ۱۵ دقیقه بدونِ نیاز به آزمایشگاه مشخص می‌شود، انتقال این بیماری در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین را کاهش دهد.

کمکِ خیرین چگونه استفاده می‌شود: به ازای ۲۵۰ دلار کمکِ خیرین، امکانات و منابع برای یک ماما برای به دنیا آوردن ۱۰ کودک در یک منطقه جنگ زده در آفریقا فراهم می‌شود.

 

سایر مطالب

با کمک کردن به صندوق خیریه به خودتان کمک کنید!

کمک به مرکز خیریه ، کمک به خودتان است.

خیریه های تهران برای برگزاری یک رویداد موفق چه می‌کنند؟

بزرگترین فراخوانِ اجتماعی در رویدادهای صندوق خیریه

شما با جستجوی “۱۰ صندوق خیریه برتر دنیا در زمینه‌های متفاوت” به این صفحه آمده‌اید. پیشنهاد می‌شود کلمات زیر را در قسمت جستجو بزنید و مطالبی در این زمینه را دنبال کنید.

صندوق خیریه برتر، صندوق خیریه در ایران، صندوق خیریه در جهان،صندوق خیریه در دنیا، صندوق خیریه های تهران، خیریه‌های برتر، خیریه‌ها در زمینه‌های کاریِ متفاوت، تفاوت خیریه‌ها در ایران و جهان، برترین خیریه‌ها در کجا هستند، برترین صندوق خیریه متعلق به کیست، کمک به صندوق خیریه، خیرین در خیریه‌ها چه می‌کنند، خیریه ها، کودکان کار و صندوق خیریه، بچه‌های سرطانی و صندوق خیریه، کمک به یتیمان و صندوق خیریه، سایت کمک به نیازمندان در صندوق خیریه، سازمان خیریه، اهداف صندوق خیریه، ماموریت صندوق خیریه، wkn,r odvdi