کودکان بی سرپرست بیش از هر چیزی به محبت نیاز دارند

کودکان بی سرپرست بیش از هر چیزی به محبت نیاز دارند

کودکان بی سرپرست بیش از هر چیزی به محبت نیاز دارند

کودکان فارغ از دنیای مادی ما آدم بزرگ ها، چه در یک خانواده ثروتمند باشند چه یک خانواده فقیر به محبت و دوست داشته شدن نیاز دارند. دنیای کودکانه آن ها پر از احساس و عواطف پاک است و هر لحظه در جستن آن هستند و باید به موقع و صحیح به آن پاسخ داده شود.

حال یک کودک بدون پشتوانه عاطفی و حتی مادی را تصور کنید که متاسفانه از پدر و مادر محروم هستند و کسی نیست که او را یاری کند. گناه این کودک چیست؟ انگار سرنوشت، این کودکان را به دست حادثی تلخ سپرده که خودشان در بروز آن نقشی نداشتند و همین بی‌گناهی آن‌ها، بیشتر از هر چیز دیگر آتش به دل انسان‌های نوع‌دوست می‌اندازد.

دیدن انسان‌هایی که در حال رنج کشیدن هستند، احساسات آدمی را جریحه‌دار می‌سازد. حال اگر این انسان‌ها، کودکان بی‌سرپرست باشند که دست تقدیر و حوادث مثل بیماری‌های شدید پدر و مادر، اعتیاد پدر و مادر و یا خودخواهی های آن‌ها که در نهایت به طلاق انجامیده، آنها را به چنین روزی انداخته است. دیدن  چنین کودکان معصومی حس نوع‌دوستی و انسان‌دوستی و همیاری را در دل‌ها برمی‌انگیزاند و انسان را به فکر فرو می‌برد.

کودکان بی سرپرست به محبت نیاز دارند

شاید شما هم از نزدیک کودکان بی سرپرست و یا بدسرپرست را دیده باشید. آن‌ها به علت نبود آغوش پرمهر مادر و نوازش‌های ارزشمند پدر، محتاج محبت از هر انسان نجیب و شرافتمندی هستند. البته این کودکان نمی‌خواهند مردم به آن‌ها از روی ترحم محبت کنند، آن‌ها ترحم را متوجه می‌شود. همین‌که به آن‌ها همانند یک انسان عادی نگاه و به آن‌ها احترام گذاشته شود کافی است. آن‌ها به محبت و دوست داشته شدن عاشقانه نیاز دارند.

خوشبختانه انسان‌های باکرامت و پرمهری فراوانی هستند که جای خالی پدر و مادر این کودکان را پر می‌کنند و دست محبت بر روی این عزیزان می‌کشند. خیلی از عزیزان در عین گمنامی و فقط برای رضای خالق خود به زیباترین شکل برای خدمت به نیازمندان تلاش می‌کنند.

نکته مهمی که در رابطه به این کودکان وجود دارد این است که آن‌ها علاوه بر نیازهای مادی مثل سرپناه، خوراک، پوشاک، تحصیل و بهداشت و درمان، به محبت، دوست داشته شدن و موردتوجه قرار گرفتن نیاز دارند. محبتی که واقعی باشد.

ما در جشن‌های دیدار حامیان محترم با کودکان عزیز نیکوکاران شریف بارها شاهد بودیم که کودکان چگونه پذیرای محبت‌های حامیان هستند. دستی که بر سرشان کشیده می‌شود، بوسه‌ای که به گونه‌شان زده می‌شود و هدیه‌ای از طرف یک بزرگ‌تر به آن‌ها داده می‌شود و حتی نگاهی به چشمانشان دوخته می‌شود همگی حال آن‌ها را خوب می‌کند. پس لطفا اگر می توانید هیچ گاه محبتتان را از این کودکان بی گناه دریغ نکنید.

شاید آن ها پدر یا مادر نداشته باشند اما وجود شما حامیان عزیز می تواند جای خالی آن ها را تا حد زیادی پر کند و بسیار تاثیرگذار باشد. پس از همه شما عزیزان دعوت می کنیم ضمن حمایت از کودکان بی سرپرست، در جشن های دیدار شرکت کنید و تشریف بیاورید از نزدیک با کودکان عزیز دیدار داشته باشید. بسیار متشکریم.

 

 

لغو پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد