نونهالان و نوجوانان میهمان جشن اعیاد شعبانیه بنیاد شدند.

پس از بازگشت زائران کربلا، این بار نوبت به نوجوانان و نونهالان خانواده بزرگ نیکوکاران شریف رسید تا در شادترین ماه قمری یعنی ماه شعبان، اعیاد شعبانیه را در کنار هم جشن بگیرند. به همین منظور ۱۵۰ نفر از پسران تحت پوشش به ضیافتی دعوت شدند تا هم‌چون گل‌های خوش‌بوی بوستان، زینت‌بخش این جشن باشکوه باشند!
مراسم رأس ساعت ۱۰:۳۰ صبح پنج‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۵، با تلاوت قرآن کریم آغاز شد. کمی آن طرف‌تر بوی دل‌انگیز عود و اسپند که در فضای آنجا پیچیده بود حتی عابران را به داخل این محفل دعوت می‌کرد.
سجاد و عرفان که از اعضای خانواده نیکوکاران هستند با سر‌دادن آوای خوش مولودی‌خوانی در وصف امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و حضرت عباس، شور ‌و نشاط فراوانی را به مجلس دادند.

charity-jashn-2
قرائت دعای توسل و زیارت عاشورا برکت خاصی را به تک‌تک دقایق با هم بودن نیکوکاران بخشید. دقایقی که در آن نوجوانان و نونهالان در میان دست‌های کوچکی که به سوی آسمان بلند کرده بودند، در قلب پاکشان دعاهای بسیاری کردند. آنها دعا کردند: «هرگز غبار غم و غصه روی آینه دلشان ننشیند و یاد و یاری خدای مهربان‌شان قوی‌ترین تکیه‌گاه زندگی‌شان باشد.»
پس از ساعاتی شادی و دعا و نیایش و پذیرایی به صرف شیرینی و شربت و میوه، میزبانان و میهمانان نماز ظهر و عصر را به امامت حاج آقا قبادلو به جای آوردند و پس از صرف نهار از یک‌دیگر خداحافظی نمودند.
این جشن که به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه از طرف بنیاد خیریه نیکوکاران شریف تدارک دیده شده بود، قدم کوچکی برای زنده نگه داشتن نام اسوه‌های شجاعت و مردانگی تاریخ اسلام بود.

charity-jashn-1
فرصت مغتنمی بود تا با خواندن زیارت عاشورا هرگز فراموش نکنیم: ” حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است.” همان امام معصومی که تولدش در ماهیست که سراسرش تولد یاران کربلاست و شهادتی در آن نیست و شهادتش در ماهیست که تولدی در آن نیست!
با توسل به ائمه اطهار و محکم‌کردن روابطمان با خدا، بر هر‌چه سختی و ناکامیست، پیروزیم!

لغو پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد