مادران کربلایی

مادران کربلایی

بی شک برآورده کردن آرزوهای دیگران می تواند به اندازه برآورده شدن آرزوهای خود پدید آورنده ی احساسات بی نظیری برای انسان باشد. این مهم همواره مورد توجه موسسه خیریه نیکوکاران شریف بوده و اجرای آن با دعای خیر مردم و مددجویان میسر گردیده است.

این بار، این آرزو به یک سفر مربوط می شد. سفری که از همان شروع صحبت های اولیه حال خوبی را به گروه تزریق کرد و رفته رفته به خود جامه ی عمل پوشاند. جرقه ی این سفر از خواسته های یک مادر سرپرست خانواده زده شد. مادری که می گفت حاضر است دنیای کوچک خود را هدیه کند تا بتواند برای ساعتی هم که شده در بین الحرمین حضور داشته باشد و تمامی تعریف هایی که شنیده و تصاویری که دیده بود را از نزدیک تجربه کند.

این صحبت ها باعث شد تا خیرین و مدیران موسسه نیکوکاران شریف بر آن شوند که مقدمات این سفر را برای این مادر و سایر زنان سرپرست خانوار و مددجویان فراهم کند. در تمامی این لحظات همگی بر این باور بودند که اذن این سفر و به وجود آمدن این فضا در گرو مسئله ای فراتر از اختیارات ما بود و این اهل بیت علیهم السلام بودند که نجوای مادر مشتاق را شنیدند و ما را به مهمانی ای سراسر لذت و عشق دعوت کردند.

تمامی مراحل اداری سفر توسط مسئولین و با حمایت خیرین عزیز انجام شد تا این عزیزان در یک نیمه شب بهاری به همراه مدیریت موسسه خانم دکتر شیوا محمدی نیک و چندتن از همکاران این موسسه در بخش حمایتی و توانمند سازی راهی این سفر شوند. اشتیاق و اشک های برآمده از ذوق مادران در این سفر جو بسیار زیبایی را در فرودگاه به وجود آورده بود که تمامی توجهات را به خود جلب می کرد. کاروانی که دل به خدا بسته بودند و در آن لحظات التماس دعای بازماندگان از این سفر را توشه ی راه خود می کردند تا شاید روزی هم صدای آن ها از بین روزمرگی ها و در و دیوارهای دنیوی عبور کرده و به گوش صاحبش برسد.

حرف های ناگفته و رازهای مگویی که اعضای این کاروان با خود به همراه داشتند سبب شد که قبل از هر جایی ابتدا به نجف مشرف شوند و عمیق ترین درد و دل های خود را با امامی مطرح کنند که دردهایش را در اعماق چاه می ریخت.

در این بین به مناسبت اعیاد مبارک شعبانیه مراسم مولودی خوانی ای در محل اسکان کاروان برگزار شده است و مادران کربلایی زادروز زمینی شدن امامان آسمانی خود را جشن گرفته اند.

حال که این مطلب را می خوانید، شاید آن ها در گوشه ای از شش گوشه ی ضریح سالار شهیدان نشسته باشند و برای ما دعا می کنند. برای ما و دلی که در آتش خانه کرده و شوق وصال و دیدن آن فضا و گنبدها لحظه ای از ذهنمان پاک نمی شود.

ما در نیکوکاران شریف قصد داریم به همت شما عزیزان این رسم را تا می توانیم گسترش دهیم. اگر شما عزیزان هم دلتان میخواهد حمایت کنید تا در آینده مادران بیشتری به جمع این مسافران کربلایی اضافه شوند، می توانید از طریق گزینه زیر یعنی «میخواهم حمایت کنم» به راحتی اقدام نمایید. از همراهیتان بسیار متشکریم.

پ ن: شما عزیزان می توانید آنچه در سفر مادران کربلایی گذشت را در گزارش «اندک اندک جمع مستان می رسند» آمده است مطالعه نمایید. به امید برآورده شدن آرزوی همه مادران عزیز.

لغو پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد