صدور مجوز فعالیت بنیاد خیریه نیکوکاران شریف در استان گیلان

پس از صدور مجوز فعالیت در شهر بزرگ تهران (از سال ۱۳۹۲) و فعالیت‌های گسترده و ارزشمند آن، در مرداد ۱۳۹۵ مجوز فعالیت شعبۀ جدید در استان گیلان، شهرستان رشت، به این مؤسسۀ خودجوش و مردم‌نهاد اعطا شد.

به استناد صورت جلسۀ مجمع عمومی فوق‌العاده مورخۀ ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ و مجوز شمارۀ ۳۳۶=۱۴/۵۳/۱۳۰۲/۲۵۶۰۷ مورخۀ ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ و مجوز شمارۀ ۳۶۳= ۱۴/۵۳/۱۳۰۲/۲۵۶۰۷ مورخۀ ۱۳۹۵/۴/۳ پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، تصمیماتی نیز در خصوص اساسنامۀ جدید اتخاذ گردید.

بنیاد خیریه نیکوکاران شریف که مؤسسه‌ای غیر دولتی، غیر سیاسی، و غیر انتفاعی است با بهره‌مندی از تجارب مدیران و متخصصان دلسوز و متعهد اداره می‌شود و تا کنون خدمات شایانی را در زمینه‌های مختلف به مددجویان تحت پوشش ارزانی داشته است.

اتکا به یاری خداوند متعال، همراهی و تداوم کمک‌های مالی و معنوی ملت فرهیخته و مهربان کشورمان موجب شد تا در چارچوب درایت و دوراندیشی مدیرعامل محترم بنیاد، سرکار خانم دکتر شیوا محمدی‌نیک، در جهت رفع نیازهای مالی و معنوی ایتام و نیازمندان به خصوص زنان سرپرست خانوار عملکردی چشمگیر و کارآمد در زمینۀ آزادی زندانیان مجرم به جرائم غیر عمد، تأمین بیمۀ آتیه برای کلیۀ کودکان، اهدای سبد کالا و مستمری ماهانه، پرداخت جهیزیه و سیسمونی، برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی، تأمین هزینۀ دارو و درمان، کلاس‌های آموزشی و ورزشی، پرداخت اجاره بها و لوازم منزل، پوشاک و لوازم‌التحریر، کلاس‌های کارآفرینی و … داشته باشد. تحت پوشش قرار‌دادن جمع کثیری از هم‌وطنان نیازمند و بهبود زندگی این عزیزان که سهم بسزایی در رفع آسیب‌های اجتماعی دارند از افتخارات این مؤسسۀ مردمی است.

برای بنیاد خیریه نیکوکاران شریف جای بسی افتخار است که در سایۀ صداقت و شفاف‌سازی این مجموعه، اعتماد مردم، در نظر گرفتن اهداف بلند مدت و کوتاه مدت مقدس، هر روز با پیوستن اقشار مختلف جامعه، این خانواده بزرگ‌تر شده و امید آن دارد تا رفته‌رفته با تأسیس شعبات متعدد در شهرهای دور و نزدیک کشورمان، همۀ انسان‌ها با تمام وجود طعم خوشبختی و سلامتی را حس کنند.