خیریه نیکوکاران شریف
english

ده دلیل بزرگ برای کمک به خیریه

ده دلیل بزرگ برای کمک به خیریه

حتی کمک های کوچک نیز تاثیر گذار است

بسیاری از مردم زمانی که از وضعیت فقر در کشور های در حال توسعه مطلع می گردند احساس غم و اندوه عمیق می کنند ولی اینگونه تصور می کنند که کاری از دستشان بر نمی آید. فقر در مقیاس بی حد و حصر وجود دارد و اینگونه به نظر می رسد که ما قادر به متوقف کردن آن نیستیم. چنین نا امیدی قابل درک است ولی واقعیت چیز دیگری است. در حالی که فقر در جهان بسیار شدید و گسترده است می توان با اتحاد انسان ها و انتقال پول از یک جیب به جیب دیگر، منتظر ریشه کن شدن فقر بود.

هنگام کمک به خیریه، میزان کمک های شما به طور مستقیم با تعداد افرادی که می توانید به آن ها کمک کنید ارتباط دارد. اما برای کمک به خیریه مجبور نیستید یک میلیونر باشید، حتی کمک های کوچک شما نیز ممکن است به طور چشم گیری کیفیت زندگی یک فرد را بهبود بخشد.

کمک به خیریه کمک به افراد فقیر ودادن منافع به آنها است

موسسات غیر انتفاعی زیادی وجود دارند که با هدف از بین بردن فقر ایجاد شده اند و برای کمک به خیریه می توانید با تحقیق و شناخت حیطه فعالیت آن ها برای کمک به نیازمندان به آن ها مراجعه نمایید. با کمک به خیریه قابل اعتماد می توانید به نیازمندان واقعی منفعت برسانید.

مشکل فقر را می توان حل کرد

اقدامات صحیح و همکاری های موثر می تواند چرخه فقر را برای فقیر ترین افراد جهان نیز بشکند. مبارزه با بیماری ها و پیشگیری از آن ها باعث می شود کودکان سالم بمانند و در مدارس به تحصیل بپردازند و آینده روشنی برای خود بسازند. کمک به افرادی که در فقر شدید زندگی می کنند، از طریق دسترسی این افراد به منابع ضروری موجب می شود فقرا هم به یک استاندارد زندگی بهتر دست یابند.

فقر یک مشکل است که راه حل های اثبات شده ای دارد و کمک به خیریه نقش مهمی در مبارزه با فقر دارد.

ما منابع مالی برای مبارزه با فقر را داریم

وقتی آمار در ارتباط با تعداد افراد فقیر در جهان را میبینیم متوجه می شویم که میزان رنج و سختی بسیار زیاد است ولی خوشبختانه میزان کمک های مردمی در حدی است که امید برای از بین رفتن فقر را افزایش می دهد.

آیا می دانید ما چه مقدار پول در سال برای رفع ابتدایی ترین نیاز های بهداشتی و تغذیه ای افراد فقیر در جهان نیاز داریم؟

آنچه مشخص است این است که به اندازه کافی پول در درست افراد توانمند برای رفع نیاز های افراد فقیر وجود دارد و کمک به خیریه یکی از راه های جمع آوری هزینه های مورد نیاز برای تامین نیاز های اصلی فقراست.

کمک به خیریه موجب ایجاد حس خوب برای خودمان می شود

تحقیقات نشان می دهد که صرف پول برای خود ما حس شادی و رفاه را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد. مطالعه ای در این ارتباط در دانشگاه هاروارد صورت پذیرفته است که نشان می دهد کمک به خیریه و انفاق، به طور مستقیم با افزایش احساس شادی در انسان ارتباط دارد. محققان هاروارد اعتقاد دارند: “افراد شاد تر بیشتر به دیگران می بخشند و باعث می شوند مردم شاد تر شوند. به گونه ای که کمک به دیگران و احساس شادی در یک حلقه قرار می گیرند.”

مطالعات دیگر نشان می دهد که افراد زمانی که می بینند پولی برای کمک به خیریه هزینه می شود خوشحال می شوند، حتی اگر این پول را خودشان پرداخت نکرده باشند. با این حال افراد زمانی که خودشان به طور مستقیم پولی را برای کمک به خیریه پرداخت می کنند احساس شادی بیشتری را تجربه می کنند.

کمک به خیریه باعث می شود به جهانی که آرزوی زندگی در آن را داریم نزدیک تر شویم

تعداد افراد به شدت فقیر در جهان حدود 10 درصد از جمعیت را به خود اختصاص داده اند. اگر چه همه ما اینگونه تصور می کنیم که احساس امنیت ما، آزادی و دستاورد های شخصی ما حاصل تلاش های شخصی ماست ولی قطعا هیچ یک از این شرایط بدون وجود عواملی همچون: غذا، آب پاک، پناهگاه، مراقبت های بهداشتی و … امکان پذیر نیست.

کمک به خیریه و افراد فقیر به ما اجازه می دهد که در جهت ایجاد یک جهان بهتر، سالم تر، ایمن تر، با ثبات تر و شاد تر گام برداریم.

کمک به خیریه تاثیرگذار است

این واقعیت که فقر شدید هنوز وجود دارد، بسیاری از مردم ادعا کنند که کمک به خیریه تاثیری ایجاد نمی کند. اما واقعیت این است که کمک های مردمی و تلاش های انجام شده در جهت کاهش مرگ و میر در اثر فقر ثابت شده است.

در این میان موسسات خیریه و غیر انتفاعی همواره در تلاش هستند تا با شفاف سازی هر چه بیشتر فعالیت های خود، اعتماد به این که کمک به خیریه تا چه اندازه تاثیر گذار است را افزایش دهند.

کمک به خیریه به برقراری عدالت کمک می کند

همه ما می دانیم که با وجود اینکه ما سخت کار می کنیم عوامل بیرونی ای وجود دارند که به تلاش های ما در جهت رشد کمک می کنند. این عوامل بیرونی به میزان زیادی به جایی که ما زندگی می کنیم بستگی دارد. زندگی در یک کشور پیشرفته و ثروتمند، شانس ما را برای بهره بردن از زیر ساخت های خوب، مراقبت های بهداشتی، دسترسی به تحصیل و دسترسی به مشاغل پایدار را افزایش می دهد.

برای افرادی که در کشور های در حال توسعه متولد شده اند، شانس موقعیت شغلی کاهش می یابد. همچنین این افراد ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض بیماری های مختلف و نبود امکانات بهداشتی برای درمان نتوانند شغلی را اکتساب نمایند و یا هرگز امکان تحصیل برای به دست آوردن تخصص را نداشته باشند. در چنین شرایطی امکان کار کردن وجود ندارد و امکان پیشرفت نیز وجود نخواهد داشت.

این بدان معناست که افرادی که در کشور های در حال توسعه زندگی می کنند در مقایسه با مردم کشور های پیشرفته در معرض بی عدالتی قرار دارند و در حالی که ممکن است افراد سخت کوش و پر تلاشی باشند هرگز طعم خوشبختی را نچشند. در این شرایط خانواده ها در بسیاری از موارد کودکان را به راحتی از تحصیل جدا می کنند تا به تامین مخارج زندگی کمک نمایند.

در حقیقت، موضوع عدالت سازماندهی به افرادی است که در فقر شدید زندگی می کنند. بنابر این این وظیفه ماست که به نیازمندان کمک کنیم.

کمک به نیازمندان امری ذاتی است

همه انسان ها به طور ذاتی میل به کمک کردن به همنوع دارند. مسئله مهمی که وجود دارد این است که افراد تمایلی ندارند به گدا کمک کنند و گاهی احساس میکنند اگر پولی که به گدا می پردازند صرف کارهای نامناسب همچون مصرف مواد مخدر باشد در این اشتباه شریک شده اند و احساس گناه می کنند و ترجیح می دهند کمک های خود را به نیازمندان واقعی برسانند.

برای کمک به نیازمندان واقعی یکی از راه های موثر مراجعه به موسسات خیریه و کمک به خیریه می باشد.

کمک به خیریه منجر به تخفیف مالیاتی می گردد

هدیه به یک موسسه خیریه موجب می شود برای رواج این اقدام خدا پسندانه به عنوان تشویق افراد برای کمک به خیریه دولت ها مبلغی از مالیات افراد کمک کننده را می بخشند.

منبع: www.thelifeyoucansave.org

برای کمک به خیریه نیکوکاران شریف در جهت بهبود اوضاع زندگی کودکان بی سرپرست و همچنین توانمندسازی زنان سرپرست خانوار می توانید بر دکمه حمایت میکنم کلیک نمایید.

حمایت میکنم

نظر خودتان را ارسال کنید

 1. مريم گفت:

  سلام مریم هستم میشه کمک به دوستم کنی خیلی مریض کمک نیاز داره کلیه میخود
  ١٠ملیون لزم داره تور خدا کمکش کنی

  • رضا منصورنیا گفت:

   با سلام
   با شماره پنج رقمی تهران ۶۱۶۰۴ داخلی ۲۱۲۸ تماس بگیرید و سوال بفرمایید .

 2. سلام. خدا خیرتان دهد.