برگزاری جلسه مشاوره در جهت توانمندسازی زنان تحت‌پوشش بنیاد

در پی استقبال از برگزاری مشاوره‌های روانی، عصر سه‌شنبه 22 دی ماه جلسه دیگری در جهت توانمند‌سازی مادران تحت‌پوشش بنیاد تشکیل شد.
در این گردهمایی بسیار پربار موضوعات مهمی پیرامون مشکلات مابین والدین و فرزندان مطرح شد.
در جلسه پرسش و پاسخ بین روان‌شناس محترم و شرکت‌کنندگان، هرکدام از آنها با ارائه تجربیات و دانش خود به ادامه هر چه بهتر و مفیدتر روند این جلسه کمک کردند.
خانم دکتر، یاری گرفتن از صبر و بردباری، استفاده از حس همدلی و لحن مهربانانه، گوش سپردن به حرف‌های فرزندان، مختصرگویی، تشویق به‌موقع و چسباندن جملات زیبا و تأثیرگذار بر دیوارهای منزل را از مهم‌ترین راهکارها برای حل مشکلات عاطفی و بالا بردن اعتماد به نفس آنها دانست.
وی در ادامه گفت: «یادمان نرود: دوران بلوغ، دوران بحران و جنون است. تشویق به موقع باعث می‌شود که بچه ها خودشان را پیدا کنند. هر فرزندی آئینه تمام نمای والدین خود است. هرگز با یک اشتباه کوچکِ فرزندمان، تمام شخصیت او را زیر سؤال نبریم.»


در پایان این جلسه به مادران توصیه شد آنها نیز با کسب مهارت‌های گوناگون به بالا رفتن حس اعتماد به نفس خود کمک کنند و ضمن برطرف نمودن اشکالات رفتاری خودشان، از همان سنین خردسالی درس‌های شاد زیستن را به فرزندان خود بیاموزند.
بنیاد امور خیریه نیکوکاران شریف با برگزاری دوره‌ای این جلسات و ارائه مشاوره گروهی و فردی توسط متخصصان با تجربه، همچنان در کنار مددجویان خود بوده و با آنها همراه است.

لغو پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد