خیریه نیکوکاران شریف

با الفبای درست زیستن کتاب زندگی‌مان را زیبا و خواندنی بنویسیم.

با الفبای درست زیستن کتاب زندگی‌مان را زیبا و خواندنی بنویسیم.

جلسه مشاوره گروهی عصر یکشنبه، 11 بهمن 94 با جمع کثیری از مادران مددجو در دفتر مرکزی بنیاد امور خیریه نیکوکاران شریف برگزار شد.

این گردهمایی‌های دوره‌ای که چندیست پاسخگوی بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های رفتاری است، با گذشت زمان بیش از پیش مورد استقبال خانواده بزرگ نیکوکاران شریف واقع می‌شود.

شاید در وهله اول برطرف نمودن نیازهای مالی و معیشتی مددجویان بسیار مهم به نظر می‌رسید اما رفته رفته بنا به گفته مادران مددجویی که در جلسات متوالی مشاوره شرکت می نمودند، دریافت راهکارهای مفیدی که آنها را به سرمنزل رهایی از مشکلات عاطفی خود و خانواده‌شان سوق می‌داد حتی از نان شب هم مفیدتر بود!

2020

در این جلسه خودباوری و خودگویه‌های مثبت، بهره‌بردن از دستورالعمل‌های مشاوران و افراد کاربلد، کنترل عملکرد غده تیروئید و راز و نیاز با خدا از مهم‌ترین عناصر مقابله با اضطراب، افسردگی و سقوط زندگی به شمار آمدند.

به مادران توصیه شد با توکل به خدا، مثبت‌نگری و حفظ آرامش در مواجه با مشکلات در برابر فرزندانشان، از هر‌‌گونه تنبیه جسمی، پرخاشگری و سرزنش پرهیز نمایند و با ارج نهادن به علایق و عواطف آنها، ایجاد حس مسئولیت‌پذیری و مشورت با آنها از ترس‌های بی‌موردی که افراد را دچار آشفتگی روحی می‌کنند، نجات داده و با باورهای درست، پذیرفتن حقایق و کنار گذاشتن گِلِه‌ها و افکار منفی فرزندان مثمر‌ثمری برای جامعه تربیت کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید