اجابت یک دعا به حرمت ایتام

گاه با یک اتفاق زندگی‌مان زیر و رو می‌شود… گاه اجابت یک دعا همه چیز را سر جای اولش باز می‌گرداند!

گاه به حکمتی گره‌ای در کارمان می‌افتد … آن‌وقت زمین و زمان را به هم می‌دوزیم تا همه چیز مثل روز اول سر جای اولش بازگردد … تنها امید رهایی از این همه تلاطم، درماندگی و پریشانی فقط به یک جمله ختم می‌شود: ﴿ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ: بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را﴾

از این‌جا به بعد ماجرای جدیدی آغاز می‌شود. ماجرایی که در طول زندگی‌مان نه یک بار نه دو بار بلکه بارها و بارها در دوران تلخ سختی تجربه‌اش کرده‌ایم؛ دورانی که فقط با یاد خدا، امید به یاری او و مهم‌تر از همه صبر در برابر مشکلات به یک شیرینی ختم می‌شود.

یکی از مددجویان تحت پوشش بنیاد که مدتی است با سعی و تلاش خود و با حمایت بنیاد به توانمندی مالی رسیده است عصر روز دوشنبه ۱۰ خرداد ۹۵ برای ادای نذرش با قربانی نمودن یک رأس گوسفند تمام گوشت آن را بین ایتام تحت پوشش بنیاد خیریه نیکوکاران شریف تقسیم کرد.

او می‌گوید: «چندی پیش برای تمام باز‌شدن گره‌های کوری که کلاف زندگی‌ام را در هم پیچیده بودند، با خدای خود عهدی بستم. عهدی در میان تاریکی شب؛ در ظلماتی اندوه‌بار و تمام‌نشدنی؛ در همان جایی که فقط یاد خدا در آسمان دل غمگین و پریشانم تنها کور سوی امیدم شده بود. با خدای خود پیمان بستم برای حل‌شدن مشکلات کمکم کند تا من هم طعم شیرین روزهای خوش زندگی را تجربه کنم. با درآمدی که دارم گوسفندی را خریده و در راه خدا قربانی کنم و تمام گوشت آن را به ایتام هدیه بدهم. حالا که همه چیز زندگی در هم ریخته‌ام سر جای خودش برگشته خدا را شکر می‌کنم که در میان خانوادۀ بزرگ نیکوکاران شریف به حرمت ایتام تحت پوشش آن من نیز از موهبت الهی بی‌بهره نمانده‌ام!»

این حس اعتماد و این حس خوشایندی که انرژی مثبت وافری را وارد جمع این خانواده کرد؛ تک تک اعضا را برای تلاش در راه خدمت به ایتام و نیازمندان مصمم‌تر نمود تا در لحظه لحظۀ عمر خود سخن حضرت علی علیه السلام را آویزۀ گوش خود کنند: «آن کس که با دست کوتاه می‌بخشد از دستی بلند پاداش می‌گیرد.»

یادمان نرود: دیروز، امروز و فردا یک فرصت است یک موهبت است برای خوب بودن، برای امیدوار بودن و برای دوست داشتن ایتام. برای همان‌هایی که از اشک‌شان عرش خدا به لرزه در می‌آید و دوست داشتنشان همه‌مان را از گزند بلایا دور نگه می‌دارد. برای آنهایی که دعایشان کلید رهایی از سختی‌های زندگی‌مان می‌شود!

در بنیاد خیریه نیکوکاران شریف همۀ ما از آفات و بلایا بیمه‌ایم؛ با پرداخت روزانه کمی عشق و محبت به ایتام!

لغو پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد