اردوی یک روزه ی زیارتی – سیاحتی قم

یکی از اقدامات موثر در برنامه جامع توانمندسازی جامعه هدف بنیاد ، برگزاری اردوهای زیارتی ، سیاحتی ، فرهنگی و آموزشی می باشد که برای گروه های هدف و به ویژه فرزندان عزیز مددجویان، به مناسبتهای مختلف برنامه ریزی می شود.
در ادامه‌ی برپایی برنامه های فرهنگی برای جامعه هدف بنیاد، پنجشنبه ۲۲ تیرماه تعداد ۴۰ نفر از مددجویان به همراه فرزندان دلبندشان عازم شهر مقدس قم شدند .
به گزارش روابط عمومی و به نقل از سرکار خانم کلباسی در حین مسیر قرائت زیارت عاشورا توسط این عزیزان انجام شد که فضایی روحانی را در کاروان ایجاد کرده بود تا با حضور قلب بیشتری به پیشواز زیارت جمکران و حرم کریمه ی اهل بیت روانه شوند.
با ورود به حریم مطهر حرم حضرت معصومه (ع) ، مددجویان با به جا آوردن اداب زیارت به خیل عاشقان آن بانوی بزرگوار پیوستند . با اتمام اقامه نماز جماعت ظهر؛ پذیرایی نهار صورت گرفت و در مسیر جمکران با صرف میوه و شیرینی از زایرین پذیرایی به عمل آمد .
دکتر شیوا محمدی نیک بنیانگذار بنیاد نیکوکاران شریف در مصاحبه تلفنی با فصلنامه بنیاد ضمن تاکید بر ادامه اجرای اردوهای زیارتی با رویکرد آموزشی برای مددجویان اظهار داشت :
” تلفیق موضوعات آموزشی – تربیتی با برنامه های تفریحی – سیاحتی نتایج و دست آوردهای ارزشمندی را به همراه داشته است از جمله
– آشنایی با بقاع متبرکه و آداب زیارت ، زادگاه و مقابر و آثار شعرا ، عرفا و مشاهیر مذهبی و ایرانی
– تخلیه هیجانی ، رفع خستگی روحی و جسمی و استقرار در بستر نشاط و آرامش
– آشنایی با مهارت های اجتماعی ، زندگی جمعی ، کار گروهی و تقویت انگیزش مشارکت
– رشد شخصیت فردی و اجتماعی
– تقویت روحیه مذهبی و ارتقاء اعتماد به نفس
– ایجاد ارتباط صمیمانه و احساس همدلی و مهرورزی بین افراد شرکت کننده در اردو
– ارتقاء حس استقلال و عدم وابستگی
ایشان در پایان افزود : “خداوند را سپاسگزارم که با همت والای حامیان سخاوتمندمان، توانستیم میزبان خوبی برای کسانی باشیم که خود ولی نعمتان اصلی این نهاد مردمی هستند و امید آن داریم تا این فرصت خدمت به این عزیزان همواره در جهت توانمندسازی ایشان مستمر و مکرر باشد .”